Wersja I
Z białej wstążki odcinamy kawałek o długości około 11 cm. Z czerwonej wstążki odcinamy kawałek o długości 13 cm. Ponownie z białej wstążki  odcinamy kawałek o długości 2,5 cm. Z białej i czerwonej wstążki odcinamy po jednym kawałku o długości 9 cm. Na jednym ich końcu wycinamy mały trójkąt – składamy na pół i tniemy ukośnie. Końce wstążek przytapiamy zapalniczką. Na jednym końcu białej wstążki, na wierzchu i pod spodem przyklejamy po kawałku taśmy. Odrywamy zabezpieczenie. Sklejamy końce ze sobą, a następnie sklejamy na środku. Do czerwonej przyklejamy trzy kawałki taśmy – dwa tak jak na białym a trzeci na drugim końcu na wierzchu. Sklejamy ja tak jak białą. Naklejamy części na siebie. Na środku przyklejamy najkrótszy pasek prostopadle do połączonych. Jego końce przyklejamy pod spodem. Łączymy końce pasków z wyciętym trójkątem  i przyklejamy je od spodu do kokardki. Na naklejone paski przyklejamy kawałek taśmy – dzięki temu będzie można przyczepić kokardkę do koszuli. Kokardka pięknie prezentuje się na galowym stroju. 

Wersja II
Ze wstążek odcinamy dwa jednakowej długości kawałki. Układamy je tak, aby biały był na wierzchu i związujemy w kokardę. Wyciągamy czerwoną pętlę kokardy spod białej i rozciągamy. Skracamy końce wstążki i przytapiamy je zapalniczką żeby się nie strzępiły. Z tyłu przyklejamy kawałek taśmy dwustronnej, za której pomocą przykleimy kokardę do ubrania. Taka kokarda pięknie prezentuje się na różnych uroczystościach.

Wersja III
Z czerwonej i białej wstążki odcinamy kawałki o długości 26 cm. Tuż przy krawędzi czerwonego paska na całej jego długości naklejamy taśmę dwustronną. Po oderwaniu zabezpieczenia taśmy dołączamy białą wstążkę. Teraz zginamy całość w połowie i układamy części jedna na drugiej mniej więcej w połowie między zgięciem a końcem. Nałożone części sklejamy ze sobą taśmą dwustronną. Z drugiej strony również przyklejamy taśmę dwustronną. Wyrównujemy końce i przytapiamy je zapalniczką. Wstążkę możemy przypiąć do bluzki lub kurtki.

Materiały:

  • biała i czerwona wstążka
  • taśma dwustronna

Narzędzia:

  • zapalniczka
  • nożyczki

Kokarda narodowa