Muszelka z serwetkiPapierową serwetkę rozkładamy do połowy. Szeroki pas składamy w wachlarz zaczynając od krótszej krawędzi. Serwetkę zwijamy do około połowy wypuszczając swobodnie pozostałą część. Zakończenie wachlarzyka mocujemy w zwiniętym fragmencie (ewentualnie spinamy je spinaczem).

Czytaj więcej...

Girlanda z muszelkamiZ brzegów papierowego talerzyka wycinamy kilka muszelek, wycinamy w nich dziurki dziurkaczem. Pierwszą muszelkę nawlekamy na środku sznurka i zawiązujemy pętelkę. Na sznurek z dwóch stron muszelki nawlekamy po jednym koraliku. Dokładamy kolejne muszelki i koraliki. Na końcach girlandy wiążemy pętelki, aby można było zawiesić ozdobę.

Czytaj więcej...

dekoracja z muszelkamiZ tektury wycinamy np. rybę lub łódkę i wiosła. Wycięty kształt owijamy jasnym sznurkiem tworząc „pajęczynę”. Za sznurki wsuwamy muszelki i kamyczki znad morza. Ozdobę można powiesić na dowiązanej pętelce.

Czytaj więcej...

Wakacyjna butelkaPiasek przesiewamy przez sitko wykonane z plastikowego opakowania np. po ciastkach. Opakowanie dziurkujemy igłą, wsypujemy do niego piasek i potrząsamy na boki. Uzyskamy wówczas najdrobniejsze ziarenka. Butelkę w dolnej części smarujemy klejem i owijmy sznurkiem. To samo wykonujemy przy szyjce.

Czytaj więcej...

latawiecCztery grube, kolorowe słomki do napojów łączymy (wsuwamy zgiętą końcówkę do drugiej rurki) i układamy kształt latawca. Wycinamy ozdoby z bibuły prasowanej np. kwiaty, figury. Konstrukcję z rurek układamy na rozwiniętym kawałku folii spożywczej, po czym układamy w środku latawca wycięte ozdoby. Nakładamy drugą warstwę folii, odcinamy jej koniec i w ten sposób zamykamy ozdoby w środku, „prasujemy” folię dłońmi.

Czytaj więcej...

muszelkaWewnętrzną połowę łupinki orzecha włoskiego malujemy białą farbą. Z białej bibuły wycinamy wąski pasek i skręcamy go w sznurek. Łupinkę od zewnętrznej strony smarujemy klejem magic i owijamy bibułowym sznurkiem. Na początku skręcamy w rękach mały ślimaczek, który naklejamy z jednej strony łupinki. W razie potrzeby dokładamy klej.

Czytaj więcej...

wiatraczekPrzygotowujemy szablon wiatraczka. Rysujemy cyrklem jedno duże koło, drugie małe kółeczko (pamiętamy o zaznaczeniu środka). Duże koło wycinamy, składamy na cztery części i rozkładamy z powrotem. Na innej kartce rysujemy linię falistą. Kartkę wycinamy wzdłuż tej linii. Odrysowujemy linię falistą na kole cztery razy w równych odległościach od siebie, od obwodu koła do obwodu kółeczka.

Czytaj więcej...

Jak zrobić kolczyki i bransoletkę z muszelekNa początku przygotowujemy muszelki robiąc w nich dziury. Używamy do  tego pinezki. Warto podłożyć coś pod przekłuwane muszle. Muszelki większe, które będą używane do bransoletki trzeba przekłuć 2 razy wzdłuż muszli zostawiając 5mm przerwy między otworami. Następnie na ok. 20 centymetrowy drucik nawlekamy pierwszą muszelkę w kształcie rożka i zaplatamy drut. Nożyczkami odcinamy końcówkę. Nawlekamy na drut 4 małe białe koraliki. Teraz perełkę i 3 koraliki.

Czytaj więcej...