jesienna ramka na zdjęcieGłówną część ramki tworzymy z dolnej części przeźroczystego skoroszytu. Skoroszyt przecinamy mniej więcej na pół. Pomocna w tym może być wsunięta kartka, wzdłuż krawędzi której będziemy ciąć. Ramkę oklejamy dookoła suchymi, jesiennymi liśćmi. Liście naklejamy tak, aby wystawały poza ramkę.

Czytaj więcej...

Róże z liści klonuDo wykonania jednej róży potrzebujemy 3 liście podobnej wielkości. Liście do przygotowania róży muszą być świeże, gdyż wyschnięte będą się łamać i kruszyć. Chwytamy pierwszy, najmniejszy liść (wierzchem do góry) i odginamy jego wystające części do tyłu. Następnie zaczynając od lewej (lub prawej – jak wygodniej) zwijamy liść do wewnątrz na kształt rożka, (którego czubek znajduje się przy ogonku) formując jednocześnie kształt kwiatka. 

Czytaj więcej...

Lampion z dyni na HalloweenNa samej górze dyni, wokół ogonka rysujemy gwiazdę i wycinamy ją za pomocą noża pamiętając aby nóż nie był pionowo. Powinien się on znajdować pod kątem 45º od ogonka – w przeciwnym wypadku wycięta pokrywka wpadnie do środka. Po wycięciu pokrywki przyszedł czas na wydrążenie dyni. Małą i dużą łyżeczką oddzielamy pestki od ścianek dyni. Całość wykładamy na talerz. Dynia powinna być dokładnie wydrążona. Z aluminiowej obudowy wyciągamy świeczkę.

Czytaj więcej...

Dekoracje jesienne - grzybkiZ białego papieru wycinamy 2 kółka: pierwsze o średnicy 10 cm, drugie o średnicy 7 cm. W drugim, mniejszym kółku wycinamy jeszcze jedno koło o średnicy 2 cm. Na pozostałej części białej kartki rysujemy od krawędzi dwie linie w taki sposób, aby jedne końce były w odległości 11 cm od siebie a drugie  13 cm od siebie. Te ostatnie łączymy łukiem. Również na białej kartce rysujemy prostokąt o wymiarach około 7 cm x 1,5 cm. Wszystkie elementy wycinamy.

Czytaj więcej...

Jesienne liścieKolorowe kartki A4 składamy na pół. Ołówkiem szkicujemy linie prowadzące do przeciwległych wierzchołków kartki (może to być linia prosta, łamana, falowana lub łuk). Przecinamy wzdłuż zaznaczonych linii. Z brązowej kartki odcinamy paski o szerokości około 2 cm. Otwieramy kolorowe kartki i składamy w harmonijkę, a tą z kolei składamy na pół. Brązowe paski mniemy.

Czytaj więcej...

Jesienna gałązkaPocięte plastry z bibuły formujemy na kształt liścia i oklejamy bibułą prasowaną w jesiennych kolorach. Z szarego papieru odcinamy kilka pasów o szerokości około 10 cm. Każdy z nich musimy zmiąć. Następnie formujemy z nich gałąź i przyklejamy do zielonej kartki. Do gałęzi doklejamy liście, a na końcu całą gałąź malujemy brązową farbą i gotowe.

Czytaj więcej...

Laleczka z szyszkiNawlekamy żółtą mulinę na igłę, przebijamy szyszkę mniej więcej po środku przeciągając jednocześnie mulinę. Odcinamy igłę. Powtarzamy czynność u dołu szyszki. Na końce nitek nawlekamy średnie koraliki, zawiązujemy supełek i resztę odcinamy. Składamy kilkakrotnie żółtą mulinę (powstaną z niej włosy).

Czytaj więcej...