MeduzaNa folii odrysowujemy markerem koło i wycinamy je. Kawałki różowej nici moczymy w rozcieńczonym kleju magic i naklejamy formując dowolne wzory. Posypujemy różowym brokatem i zostawiamy do wyschnięcia. Odcinamy wstążkę w dwóch odcieniach koloru różowego i związujemy w połowie.

Czytaj więcej...

Kurczak z kubków po Danonkach z ruszającymi się oczkamiNa jednym z żółtych kubeczków rysujemy sobie kreseczki w miejscach gdzie musimy naciąć plastik. Nacinamy zaznaczone miejsca nożykiem i zmywamy marker z plastiku by się nie pobrudzić. Z drugiego kubeczka odcinamy wieczko, dno i wytłoczenie. Z pozostałego plastiku tworzymy skrzydełka i ogonek. 

Czytaj więcej...

SowaMasę rozwałkowujemy na okrągły placek. Zatyczką od pisaka robimy dwa wgłębienia – oczy, patyczkiem zaznaczamy dziób. Mniejszą zatyczką robimy kilkanaście wgłębień poniżej dziobu. Lewą i prawą stronę placka zaginamy do wewnątrz, a następnie to samo robimy z górną częścią. Sowa gotowa.

Czytaj więcej...

NietoperzJeden drucik florystyczny oplatamy czarną włóczką, a końce zaginamy tak aby włóczka nie zsunęła się z nich. Odwijamy kilka metrów z włóczki, składamy dwa (lub trzy) razy na pół. Związujemy jeden raz końce czarnej muliny. Owinięty włóczką drucik składamy na pół i przekładamy przez mulinę (jakbyśmy chcieli go na niej zawiesić). Całość układamy na jednym okręgu z tektury w taki sposób, aby zawiązana część nitki i drucik znalazły się na nim.

Czytaj więcej...

Ptaszek w klatceZ materiału wycinamy kwadrat i owijamy nim większą kulkę waty. Odcinamy nadmiar materiału z jednej strony, umieszczamy w wacie końce  piórek i zaszywamy. Z drugiej strony związujemy materiał nitką i odcinamy nadmiar. Tak powstał tułów kanarka. Wycinamy kolejny, nieco mniejszy kwadrat z materiału. Z kawałka filcu formujemy dziób. Na środku materiału robimy niewielkie nacięcie i wszywamy do niego dziób.

Czytaj więcej...

Żaba łapiąca muchęZ kubeczka odcinamy dno. Oklejamy kubek zieloną kartką. Zszywamy dno kubka i w międzyczasie umieszczamy na środku czerwoną mulinę. Przyklejamy łapki żaby. W styropianowych kulkach robimy wgłębienia i wklejamy w nie małe koraliki. Odcinamy kawałek kulki, aby otrzymać płaską powierzchnię. Przyklejamy oczy do kubka za pomocą taśmy dwustronnej

Czytaj więcej...

PiesNa końcach klamerki przyczepiamy po jednej klamerce – pierwsza to ogon i tylne łapy, druga to szyja i przednie łapy. Otwieramy czubek drugiej klamerki i umieszczamy w niej ostatnią (4) klamerkę w taki sposób, aby ściskana część znajdowała się przy czubku drugiej klamerki – po ściśnięciu piesek będzie ruszał pyszczkiem.

Czytaj więcej...

Jeż z masy solnejMasę dzielimy na 4 kule – 1 bardzo duża, 2 małe i 1 całkiem malutka. Dużą kulę rozpłaszczamy i układamy na połówce pudełka. Z jednej strony formujemy pyszczek i doklejamy najmniejszą kulę jako nos. Pozostałe 2 małe kule rozpłaszczamy, a następnie z jednej strony składamy na pół sklejając ze sobą i formując ucho. Przyklejamy uszy. 

Czytaj więcej...