Konik praca plastycznaNa kartce rysujemy konika, wycinamy go i przerysowujemy na kolorową kartkę z bloku technicznego. Konika ponownie wycinamy, następnie ozdabiamy, np. rysujemy wzory pisakami. Odcinamy kilka kawałków satynowej wstążki, najlepiej w różnych kolorach i przyklejamy je taśmą w miejscu grzywy i ogona. Wstążki prujemy. Konia naklejamy na kartkę. Wstążkę czasami trudno spruć.

Czytaj więcej...

Dużą szyszkę malujemy w żółte paski. Mocnym klejem doklejamy aparat gębowy z drucika kreatywnego i duże oczy z czarnych guzików. Elementy te należy przytrzymać chwilę do sklejenia lub użyć kleju na gorąco. Kolejne czynności wykonujemy dopiero, gdy guziki i drucik mocno się trzymają. Wplatamy w szyszkę kawałek czarnego drucika kreatywnego i formujemy z niego czułki. Z brązowego drutu wycinamy odnóża, wsuwamy je w szyszkę i układamy.

Czytaj więcej...

Słoń praca plastyczna wydrapywankaDo wykonania pracy potrzebujemy kartki z bloku – zdrapki (lub taką kartkę przygotowujemy sami). Na kartce odrysowujemy koło i wycinamy je. Zaznaczamy elementy do odcięcia (trąba, nogi, ogon) i całkowicie zdrapujemy z nich tusz. Odcinamy elementy i zachowujemy je. Ozdabiamy słonia wydrapując na nim dowolne wzory.

Czytaj więcej...

MeduzaNa folii odrysowujemy markerem koło i wycinamy je. Kawałki różowej nici moczymy w rozcieńczonym kleju magic i naklejamy formując dowolne wzory. Posypujemy różowym brokatem i zostawiamy do wyschnięcia. Odcinamy wstążkę w dwóch odcieniach koloru różowego i związujemy w połowie.

Czytaj więcej...

Kurczak z kubków po Danonkach z ruszającymi się oczkamiNa jednym z żółtych kubeczków rysujemy sobie kreseczki w miejscach gdzie musimy naciąć plastik. Nacinamy zaznaczone miejsca nożykiem i zmywamy marker z plastiku by się nie pobrudzić. Z drugiego kubeczka odcinamy wieczko, dno i wytłoczenie. Z pozostałego plastiku tworzymy skrzydełka i ogonek. 

Czytaj więcej...

SowaMasę rozwałkowujemy na okrągły placek. Zatyczką od pisaka robimy dwa wgłębienia – oczy, patyczkiem zaznaczamy dziób. Mniejszą zatyczką robimy kilkanaście wgłębień poniżej dziobu. Lewą i prawą stronę placka zaginamy do wewnątrz, a następnie to samo robimy z górną częścią. Sowa gotowa.

Czytaj więcej...

NietoperzJeden drucik florystyczny oplatamy czarną włóczką, a końce zaginamy tak aby włóczka nie zsunęła się z nich. Odwijamy kilka metrów z włóczki, składamy dwa (lub trzy) razy na pół. Związujemy jeden raz końce czarnej muliny. Owinięty włóczką drucik składamy na pół i przekładamy przez mulinę (jakbyśmy chcieli go na niej zawiesić). Całość układamy na jednym okręgu z tektury w taki sposób, aby zawiązana część nitki i drucik znalazły się na nim.

Czytaj więcej...

Ptaszek w klatceZ materiału wycinamy kwadrat i owijamy nim większą kulkę waty. Odcinamy nadmiar materiału z jednej strony, umieszczamy w wacie końce  piórek i zaszywamy. Z drugiej strony związujemy materiał nitką i odcinamy nadmiar. Tak powstał tułów kanarka. Wycinamy kolejny, nieco mniejszy kwadrat z materiału. Z kawałka filcu formujemy dziób. Na środku materiału robimy niewielkie nacięcie i wszywamy do niego dziób.

Czytaj więcej...