Składanie serwetek - ozdobny liśćSerwetkę rozkładamy. Jeżeli mamy ozdobną serwetkę, układamy ją na białą stronę oraz wierzchołkiem do dołu. Serwetkę składamy w harmonijkę rozpoczynając od tego wierzchołka. Tworzymy kilka zgięć, kończymy poniżej przekątnej (zbyt dużo zgięć spowoduje, że ozdobę nie ustawimy pionowo).

Czytaj więcej...

wiszący organizer na ozdoby do włosówPomysł na wyeksponowanie spinek, opasek, gumek do włosów, w postaci dekoracyjnej, wiszącej sowy. Sowę możemy wykonać na dwa sposoby: kolorową, błyszczącą na podstawie dwóch płyt CD lub szarą z tektury. W pierwszym i w drugim przypadku ozdoba staje się kolorowa po założeniu wszystkich dodatków do włosów. Jedno koło owijamy sznurkiem lub włóczką (wystarczy do połowy).

Czytaj więcej...

kolaż z gazet ziemiaPrzygotowujemy tło pracy w postaci obrazka Ziemi. Z gazet wydzieramy kawałki w różnych odcieniach koloru zielonego i niebieskiego. Kawałki gazet dzielimy na małe skrawki, kolory powinny być posegregowane. Wydrukowane kontury kontynentów, mórz i oceanów wyklejamy przygotowanymi kawałkami gazet.

Czytaj więcej...

kapelusz czarownicyKapelusz składa się ze stożka i ronda. Na początek proponuję wykonanie szablonu stożka. Na np. szarym papierze odrysowujemy kształt brystolu i wycinamy go. Teraz wyznaczamy przekątną kwadratu. Pozostałą część prostokąta zaginamy do boku kwadratu. Otwieramy zagięcia. Ważnym punktem jest miejsce na dłuższym boku prostokąta, gdzie kończy się kwadrat. Ten punkt będzie szczytem stożka. Przytrzymujemy tam palec, a do drugiej ręki bierzemy dolny wierzchołek kwadratu. Wierzchołek nakładamy na prostokąt, tworzymy zgięcie i zaznaczamy punkt przy wierzchołku.

Czytaj więcej...

Jak zrobić kredkę z papieruTekturę składamy sześć razy na jednakowej szerokości, podłużne pasy. Ostatni, siódmy pas stanowi zakładkę zamykającą konstrukcję. Kredkę zaklejamy szarą taśmą. Koniec tekturowej konstrukcji nacinamy wzdłuż zgięć, zaginamy i również zaklejamy taśmą. Drugi koniec nacinamy, formujemy zaostrzony grot i zaklejamy. Grot przykrywamy stożkiem wykonanym z białej kartki technicznej (duże półkole). Koniec stożka nacinamy dopasowując do zgięć kredki i zabezpieczamy dodatkowym białym pasem papieru.

Czytaj więcej...

Wachlarz z papieruNa arkuszu papieru śniadaniowego rysujemy pisakami dowolne wzory np. kwiaty. Arkusz składamy na pół wzdłuż dłuższego boku. Z grubego papieru wycinamy paski. W każdym pasku wycinamy dziurkaczem dziurkę w dolnej części. Przygotowany papier składamy w wachlarz, a następnie otwieramy z powrotem całkowicie. Na co drugim zgięciu, na jednej połowie papieru naklejamy paski. Paski powinny wystawać poza papier częścią z dziurką.

Czytaj więcej...

Tarka GuiroPapierową rolkę oklejamy pasami papieru kolorowego. Brzegi zabezpieczamy papierem kolorowym samoprzylepnym, który zawijamy na zewnętrznej i wewnętrznej stronie rolki. Z dużego, plastikowego i najlepiej przeźroczystego kubka wycinamy karbowaną część, i naklejamy za pomocą taśmy dwustronnej na ozdobioną rolkę (pozostawiamy jedną stronę, za którą będziemy trzymać instrument).

Czytaj więcej...