krawat dla TatyPapierową serwetkę rozkładamy, następnie układamy tak, aby przed nami znajdował się jeden z wierzchołków. Serwetkę składamy „w rożek” (czyli na trzy części, tworząc zgięcia po obu stronach, od wierzchołka, nieco dalej niż przekątna kwadratu). Czynność powtarzamy (zwężamy krawat). Obracamy całą serwetkę na drugą stronę. Przystępujemy do wykonania węzła. 

Czytaj więcej...

Serduszka z serwetek Serwetkę z falbanką zwijamy na grubą, okrągłą kredkę. Zostawiamy koniec serwetki i smarujemy klejem kawałek przed falbanką (nie kleimy falbanki). Kredkę ustawiamy pionowo i stopniowo, zaczynając od dołu marszczymy serwetkę. Ściągamy ruchem okrężnym z kredki i odwijamy niezaklejony kawałek z falbanką. Czynność powtarzamy jeszcze trzy razy (powstają cztery moduły). Ozdoby naklejamy na papierowe serce, tworząc serduszko z falbanką.

Czytaj więcej...

Biedronka laurkaWycinamy czarny prostokąt oraz trochę mniejszy, biały (na wnętrze laurki). Wycinamy również czarne koło- głowę biedronki oraz większe, czerwone- skrzydła. Głowę naklejamy tak, aby wystawała poza czarną kartkę.  Czerwone koło składamy na pół, wycinamy serduszka ozdobnym dziurkaczem, koło przecinamy wzdłuż zgięcia, następnie naklejamy skrzydła.

Czytaj więcej...

Zakładka do książki dla mamyZ kartki z bloku technicznego wycinamy prostokąt oraz kółko - głowę. Głowę naklejamy na prostokąt i zaokrąglamy górną część figury. Dziurkaczem wycinamy pięć dziurek na głowie. Przygotowujemy włóczkę na włosy. Włóczkę tniemy na odcinki o tej samej długości i przekładamy przez każdą dziurkę po trzy włosy. Włosy związujemy na supeł. Pisakiem dorysowujemy oczy, nos i usta.

Czytaj więcej...

Róża z papierowych kółWycinamy trzy czerwone koła na kwiat róży i kilka mniejszych, zielonych na liście. Tekturową, zieloną kartkę składamy i odcinamy wąski pasek na łodygę i gałązki. Wycinamy również kilka zielonych, małych, wąskich trójkątów na okwiat. Do łodygi (z dwóch stron) doklejamy okwiat zostawiając miejsce u góry na kwiat. W górnej części łodygi naklejamy pierwsze czerwone koło (zaraz nad małymi trójkątami).

Czytaj więcej...

ramka na zdjęcieZ pudełek po zapałkach wyjmujemy środki i z pozostałych części układamy kwadrat (tak, aby stykały się wierzchołki). Dokładamy jeszcze cztery pudelka, które wsuwamy skośnie w boki kwadratu i otrzymujemy małą ramkę na kwadratowe zdjęcie. Ramkę możemy też powiększyć.

Czytaj więcej...

serwetki w kształcie sercPotrzebujemy dużą, papierową, czerwoną serwetkę. Rozkładamy ją całkowicie, a następnie składamy z dwóch stron w kierunku środka. Teraz znów składamy na pół wzdłuż długiej krawędzi. Otrzymujemy podłużny pas. W następnym etapie tworzymy „dziubek”- dolną część serca (wystarczy końce pasa wygiąć w dół, przytrzymując przy tym palcem środek pasa).

Czytaj więcej...

Dość sztywny drut skręcamy na plastikowej rurce (może być np. na opakowaniu kleju w sztyfcie). Przed rozpoczęciem pracy warto zabezpieczyć końce drutu, aby uniknąć skaleczenia, ukłucia w oko. Po zgięciu drutu odrysowujemy serca z pianki kreatywnej. Na sercach piszmy na jednym „JA”, a na drugim „TY”. Serca nawlekamy na drut, na dwóch końcach nawlekamy też dla ozdoby po jednym koraliku.

Czytaj więcej...