pudełko na biżuterięDo wykonania pudełka należy wybrać materiał, który nie snuje się po wycięciu, im cieńszy, tym praca będzie łatwiejsza. W moim przypadku był to materiał zasłonowy (welur). Z materiału wycinamy dwa jednakowe koła (średnica około 40 cm). Obręcz po szerokiej taśmie klejącej pokrywamy klejem od zewnętrznej i wewnętrznej strony. Na obręcz nakładamy jedno koło.

Czytaj więcej...

Tulipan z papieruKwadratową kartkę składamy wzdłuż przekątnej. Powstały trójkąt składamy na pół, a następnie rozkładamy. Figurę składamy po skosie z obu stron tworząc rożek. Rożek odwracamy na drugą stronę i składamy na pół. Teraz odcinamy górną część figury oraz wycinamy zaokrąglony kształt (połowę płatka). Wycinankę rozkładamy, uzyskujemy kwiat z sześcioma patkami.

Czytaj więcej...

Kartki walentynkowe praca plastycznaKartka walentynkowa w 3 odsłonach. Pomysły na proste i szybkie w wykonaniu walentynkowe laurki. Pierwsza z nich to labirynt z drogą do serca drugiej połówki. Druga kartka jest w kształcie kłódki bez klucza, która już na zawsze połączyła dwa serca. Trzecia walentynka ma kształt serca, a ozdabiają ją dziesiątki napisów LOVE.

Czytaj więcej...

krawat dla TatyPapierową serwetkę rozkładamy, następnie układamy tak, aby przed nami znajdował się jeden z wierzchołków. Serwetkę składamy „w rożek” (czyli na trzy części, tworząc zgięcia po obu stronach, od wierzchołka, nieco dalej niż przekątna kwadratu). Czynność powtarzamy (zwężamy krawat). Obracamy całą serwetkę na drugą stronę. Przystępujemy do wykonania węzła. 

Czytaj więcej...

Serduszka z serwetek Serwetkę z falbanką zwijamy na grubą, okrągłą kredkę. Zostawiamy koniec serwetki i smarujemy klejem kawałek przed falbanką (nie kleimy falbanki). Kredkę ustawiamy pionowo i stopniowo, zaczynając od dołu marszczymy serwetkę. Ściągamy ruchem okrężnym z kredki i odwijamy niezaklejony kawałek z falbanką. Czynność powtarzamy jeszcze trzy razy (powstają cztery moduły). Ozdoby naklejamy na papierowe serce, tworząc serduszko z falbanką.

Czytaj więcej...

Biedronka laurkaWycinamy czarny prostokąt oraz trochę mniejszy, biały (na wnętrze laurki). Wycinamy również czarne koło- głowę biedronki oraz większe, czerwone- skrzydła. Głowę naklejamy tak, aby wystawała poza czarną kartkę.  Czerwone koło składamy na pół, wycinamy serduszka ozdobnym dziurkaczem, koło przecinamy wzdłuż zgięcia, następnie naklejamy skrzydła.

Czytaj więcej...

Zakładka do książki dla mamyZ kartki z bloku technicznego wycinamy prostokąt oraz kółko - głowę. Głowę naklejamy na prostokąt i zaokrąglamy górną część figury. Dziurkaczem wycinamy pięć dziurek na głowie. Przygotowujemy włóczkę na włosy. Włóczkę tniemy na odcinki o tej samej długości i przekładamy przez każdą dziurkę po trzy włosy. Włosy związujemy na supeł. Pisakiem dorysowujemy oczy, nos i usta.

Czytaj więcej...

Róża z papierowych kółWycinamy trzy czerwone koła na kwiat róży i kilka mniejszych, zielonych na liście. Tekturową, zieloną kartkę składamy i odcinamy wąski pasek na łodygę i gałązki. Wycinamy również kilka zielonych, małych, wąskich trójkątów na okwiat. Do łodygi (z dwóch stron) doklejamy okwiat zostawiając miejsce u góry na kwiat. W górnej części łodygi naklejamy pierwsze czerwone koło (zaraz nad małymi trójkątami).

Czytaj więcej...