Gwiazda betlejemska z papierowej serwetkiSerwetkę rozkładamy, a następnie składamy z dwóch stron układając jej boki na środku. Powstaje nam szeroki pas, który skracamy składając jego końce do środka. Czynność powtarzamy jeszcze raz. Tym sposobem zaznaczamy linie, które ułatwią nam złożenie serwetki w wachlarz. Serwetkę rozkładamy do pierwszego etapu, czyli szerokiego pasa. Rozpoczynamy składanie wachlarza (zgodnie z przygotowanymi zgięciami).

Czytaj więcej...

Choinki z serwetekPierwsza choinka: serwetkę układamy wierzchołkiem do siebie. Odginamy do góry poszczególne warstwy serwetki tak, aby pierwsza i każda kolejna warstwa były niżej. Odległości pomiędzy wierzchołkami odgiętych warstw powinny być w miarę równe. Serwetkę okręcamy o 180°, a następnie obracamy na drugą stronę (czyli tam, gdzie nie ma zagięć). Przytrzymujemy palcem środek górnego boku figury i składamy serwetkę z dwóch stron na trzy części.

Czytaj więcej...

Szopka bożonarodzeniowa z tekturyWycinamy szeroki pas z brązowej kartki i składamy według instrukcji obrazkowej (na schemacie podane są wymiary sfotografowanej szopki, ale mogą być one inne, dopasowane np. do wysokości figurek). Doklejamy podstawę, którą wzmacniamy dodatkowym prostokątem z tektury. Przystępujemy do wykonania żłóbka i postaci.

Czytaj więcej...

Srebrna bombka na choinkęPracę rozpoczynamy od zamocowania uchwytu. Bombkę nakłuwamy skośnie wykałaczką (dwie dziurki blisko siebie). W dziurki wbijamy drucik. Pętelkę z drucika krzyżujemy i naklejamy pasek z folii aluminiowej (wewnątrz pętelki). Czekamy aż klej połączy materiały. W tym czasie tworzymy kolejny pasek z folii i zwijamy go. Zwijanie możemy rozpocząć na wykałaczce. Koniec paska sklejamy. Pętelkę na chwilę zamykamy, aby założyć na nią srebrny rulon.

Czytaj więcej...

świąteczny lampion ze słoikaOdmierzamy na słoiku szerokość i długość potrzebną do opasania go i wycinamy taki pas z białej kartki. Na pasie naklejamy wyciętą, dowolną grafikę świąteczną lub obrazek rysujemy sami. Przygotowany pas zawijamy w arkusz papieru śniadaniowego. Obrazek malujemy (na papierze śniadaniowym). Po wyschnięciu poprawiamy kontury czarnym pisakiem. Wykładamy pomocniczy pas papieru, pozostawiamy papier śniadaniowy z gotowym już obrazkiem. Odcinamy nadmiar papieru i naklejamy pas z obrazkiem na słoik.

Czytaj więcej...

Szopka dla dzieciWycinamy tekturowy półokrąg, który oklejamy pomiętym, szarym papierem. Z innego kawałka szarego papieru formujemy grotę. Mniemy papier i przyklejamy do podstawy. Z żółtej kartki z bloku technicznego wycinamy gwiazdę betlejemską, którą doklejamy do szopki. Gwiazdę ozdabiamy cekinom w kształcie gwiazdki.

Czytaj więcej...

prosty dzwonek na choinkęW plastikowym kubeczku po jogurcie robimy nacięcie w dnie nożykiem. Następnie owijamy kubek folią aluminiową. Potem na druciku nawlekamy kulkę z foli A4 i w odległości kilku centymetrów nawijamy cekin. Przewlekamy serce dzwonu przez dziurę w kubku. Następnie nanosząc cekiny na kawałki taśmy klejącej, obklejamy dzwonek dookoła. Robimy kokardkę tworząc pętelkę z zielonej wstążki i przywiązujemy ją na środku drucikiem wystającym z dzwonka.

Czytaj więcej...

Bombka z butelkiZaczynamy od przecięcia butelki  zostawiając 4 rowki od góry. Bombka jest na bazie butelki po wodzie Żywiec Zdrój ze względu na swój  kształt. Odcinamy dno tnąc po pierwszym rowku od końca. Składamy dno z resztą, a miejsce łączenia sklejamy taśmą klejącą. Całość smarujemy klejem i obklejamy ręcznikami papierowymi po szyjkę butelki.  Na zwężaną część nakładamy kolejne warstwy.

Czytaj więcej...