Czerwony Kapturek: Z białej kartki z bloku rysunkowego wycinamy dwa jednakowe koła. Jedno z nich będzie kołem pomocniczym, a z drugiego zrobimy zakładkę. Koło pomocnicze składamy dwa razy na pół- powstaje ćwiartka. Ćwiartkę przykładamy do drugiego koła, zaznaczamy jego środek. Na środku rysujemy głowę Czerwonego Kapturka, poniżej ręce i koszyczek.

Czytaj więcej...

miecz z patyczkówDo przygotowania miecza potrzebujemy 13 patyczków lekarskich (do kupienia w aptece), srebrną taśmę oraz mocny klej. Na początku oklejamy dwa patyczki z jednej strony, odcinamy nadmiar taśmy i zaginamy ją przy krawędziach. Kolejne dwa patyczki oklejamy do ¾ wysokości i od nich rozpoczynamy sklejanie miecza. Elementy układamy naprzemiennie. Pierwsze i ostatnie sklejamy ze sobą. Na koniec pozostało dwa patyczki w poprzek.

Czytaj więcej...

Duch z włóczkiWłóczkę tniemy na odcinki o długości około 80 cm i składamy je na pół. Odcinamy kawałek taśmy o długości 20 cm i szerokości 2 cm. Przyklejamy ją do drucika, w taki sposób aby znalazł się ona na jej środku, a następnie sklejamy ze sobą brzegi taśmy chowając drucik wewnątrz. Odklejamy zabezpieczenie taśmy i przyklejamy do niej złożone kawałki włóczki, w taki sposób, aby miejsce złożenia znalazło się na druciku.

Czytaj więcej...

Kapelusz z papieru i wstążkiNa kartce A3 rysujemy jedno koło (od krawędzi do krawędzi) oraz drugie wewnątrz pierwszego około 5 cm od krawędzi. Mniejsze koło dzielimy na 16 części rysując linie przechodzące przez środek i łączące jego krawędzie. Wycinamy duże koło a nożykiem robimy nacięcia wzdłuż narysowanych linii wewnątrz mniejszego koła. Odcinamy wierzchołki z 16 elementów z mniejszego koła.

Czytaj więcej...

Smok z rolek po papierzeZ zielonej bibuły odcinamy dwa paski o szerokości ok. 5 cm, rozwijamy je i składamy wzdłuż na pół. Jedną ręką chwytamy za koniec, drugą tuż obok i przekręcamy 3 razy od siebie. Powtarzamy do końca. W jednej z rolek po papierze robimy nożyczkami 4 niezbyt duże otwory umieszczone naprzeciwko siebie w odległości ok. 4-5cm.

Czytaj więcej...