Tulipan z papieru origamiTulipana składamy z kwadratu wyciętego z kartki A4, a jego liść z łodygą z kwadratu wyciętego z większej kartki np. w formacie A3. W końcowym etapie należy rozłożyć kwiat. Można pomóc sobie drewnianym patyczkiem do szaszłyków lub po prostu mocno dmuchnąć do środka kwiatu. Podstawa tulipana jest kwadratowa.

Czytaj więcej...

Łabędź - origami moduloweModuły składa się w taki sposób, aby do kieszonek dodawanego modułu trafiły po jednym wierzchołku z dwóch poprzednich, sąsiadujących ze sobą modułów. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby najdłuższe krawędzie modułów były równolegle. Składamy 6 rzędów po 30 modułów (M). Pierwsze dwa rzędy składamy umieszczając moduły raz od dołu a raz od góry.

Czytaj więcej...

Podwójna miseczka origamiSkładamy kartkę wzdłuż przekątnej i otwieramy. Zaginamy brzeg kartki w taki sposób, aby otrzymać trzy równe części. Następnie obracamy kartkę o 90° i znów wykonujemy trzy zagięcia. Otwieramy. Wszystkie brzegi kartki zaginamy do pierwszego zagięcia. Wierzchołek kartki odginamy i podnosimy do góry tworząc dzióbek.

Czytaj więcej...

Koszyczek origamiSkładamy kartkę łącząc krótszy brzeg z dłuższym. Odcinamy nadmiar papieru i rozkładamy. Składamy kartkę „wierzchołek do wierzchołka” prostopadle do poprzedniego zgięcia. Prawą i lewą część trójkąta łączymy z wierzchołkiem, zaginamy i otwieramy. Wykonujemy zgięcie „do wewnątrz” na linii łączącej środek z wierzchołkiem.

Czytaj więcej...

Pudełeczko z trójkącikówKolorowe kwadratowe karteczki składamy na pół i przecinamy wzdłuż zgięcia. Przygotowane prostokąty składamy wzdłuż na pół a następnie w poprzek. Ostatnie zgięcie rozkładamy. Skrzydło po prawej stronie zgięcia składamy po skosie w dół w taki sposób, żeby górna krawędź znajdowała się przy zgięciu.

Czytaj więcej...

Wiatraczek origamiSkładamy kartkę łącząc dłuższy i krótszy brzeg. Odcinamy zbędny prostokąt, rozkładamy i otrzymujemy kwadratową kartkę. Składamy kartkę na pół łącząc leżące naprzeciw siebie rogi i rozkładamy, a następnie brzegi  i rozkładamy. Dwa leżące naprzeciw siebie rogi składamy do środka. Całość dociskamy i wyrównujemy zagięcia. 

Czytaj więcej...