Kwiaty
Małą kartkę składamy na pół. Następnie znów na pół wszerz, tak, aby uzyskać jeszcze mniejszy kwadrat. Teraz zaginamy wierzchołki do góry po przekątnej w taki sposób, aby z jednej strony figura była zamknięta, a z drugiej otwarta. Zaokrąglamy rogi z otwartej strony figury i rozkładamy. Powtarzamy opisane czynności 6 razy. Kawałek bibuły składamy na pół do uzyskania małego kwadracika. Zaokrąglamy wierzchołki z otwartej strony, a następnie nacinamy do połowy w kierunku środka co ok. 5 mm. Rozkładamy kwiatek. Wycinamy jeden z ośmiu płatków, a następnie naklejamy na siebie dwa skrajne płatki. Powstał kwiatek z sześcioma płatkami. W środek każdego kwiatka wklejamy ponacinaną bibułę i dociskamy składając na pół. Układamy i sklejamy kwiatki w sposób pokazany na filmie.

Liście
Składamy ciemnozieloną kartkę na głębokość około 5 cm i odcinamy wzdłuż krawędzi kartki (nie wzdłuż zagięcia). Składamy pasek na 3 części i wycinamy kształt listka. Otrzymane w ten sposób 6 listków przyklejamy do zewnętrznej strony płatków.

Jasnozieloną kartkę składamy na pół. Przykładamy kwiat do miejsca zgięcia w taki sposób, aby znajdowała się tam pusta przestrzeń między płatkami. Smarujemy klejem środkowy płatek i zamykamy kartkę. Odwracamy, otwieramy i znów smarujemy środkowy płatek i zamykamy. Czekamy aż klej dobrze wyschnie. Teraz możemy otworzyć naszą laurkę.

Materiały:

  • 7 małych kwadratowych karteczek
  • 7 kwadratowych kawałków bibuły
  • jasnozielona kartka z bloku technicznego
  • ciemnozielona kartka papieru kolorowego
  • klej (BiC w sztyfcie)

Laurka dla mamyLaurka 3d