Kartki składamy w następujący sposób:
Wzdłuż (równolegle do dłuższej krawędzi) na pół, a następnie połówki znów na pół (do pierwszego złożenia) otrzymując 4 równe części. W poprzek (równolegle do krótszej krawędzi), na pół, połówki znów na pół otrzymując ćwiartki. Te z kolei znów składamy na pół otrzymując na końcu 8 równych części. Przecinamy kartki wzdłuż zaznaczonych linii. 

Potrzebujemy 84 małe białe prostokąty, 75 czerwonych i 80 zielonych. Składamy z nich pierwszą wersję modułu na filmie (nic nie odcinamy). Zaokrąglamy wierzchołek każdego modułu. Chwytamy kciukami za dłuższą krawędź modułu, a palcami środkowymi od spodu. Pozostałymi palcami przytrzymujemy wierzchołki. Odsuwamy od siebie pierwsze 3 palce. Robimy to delikatnie, gdyż moduł może się rozerwać. 

Jajko zaczynamy od połączenia 4 białych modułów kolejnymi 4 modułami umieszczając zakładki w kieszonkach. Pomiędzy dodane moduły wkładamy kolejne 4 tym razem luźno, bez umieszczania ich w kieszonkach. Łączymy je 8 białymi modułami. Białe moduły łączymy 8 zielonymi modułami. Dodajemy kolejne 8 zielonych modułów umieszczając je pomiędzy dodanymi. 16 czerwonymi modułami łączymy zielone moduły.  Od tej chwili dodajemy po 16 modułów w kolejnych 11 rzędach. Nakładamy je na poprzednie umieszczając w ich kieszonkach po jednym wierzchołku z poprzednich modułów.

Ostatni rząd składa się z 11 modułów. Jeden moduł jest dodany tak jak poprzednie. Pozostałe dodajemy umieszczając z jednej kieszonce wierzchołki dwóch modułów, a w drugiej jeden wierzchołek drugiego modułu.


Wierzchołkami czerwonych modułów zamykamy jajko. Wzór na jajku można dowolnie modyfikować według waszych pomysłów. Jest to atrakcyjna dekoracja, która przyciąga wzrok. 

Materiały:

  • po 3 kartki A4 w kolorze białym, czerwonym i zielonym

Narzędzia:

  • nożyczki

jajko origami modułowe

jajko origami modułowe

jajko origami modułowe