Stojak na pisankęDrewnianą ozdobę malujemy farbami plakatowymi. Kurę na biało, jajka na wyraziste kolory, a drewniane jajko w całości na jeden kolor. Ozdobę przykładamy do łyżki i odcinamy patyczek na grubość rączki. Zaznaczamy i odcinamy. Przyklejamy klejem magicznym. Doklejamy gałązkę bazi lub bukszpanu. Na miseczkę łyżki nakładamy punktowo niewielką ilość kleju.  Przyklejamy brązową rafię układając ją w kształt kurzego gniazda.

Czytaj więcej...

stroik wielkanocny na drzwiDrewnianą ozdobę w kształcie jajka malujemy farbami plakatowymi na żółto. Z kolorowej modeliny robimy kulki i umieszczamy je w otworach. Powinny być wypukłe i lekko wystawać. Obszar wokół dużego wzoru smarujemy klejem i przyklejamy kawałek kartki z papieru kolorowego. Na gąbkę florystyczną nakładamy grubą warstwę kleju i przyklejamy ozdobę. Gąbkę obwiązujemy wstążką.

Czytaj więcej...

wielkanocny stojak na jajkaGrawerowane drewniane serce (z motywem wiosenno-świątecznym) malujemy białą farbą plakatową. Wycinamy dwa paski z tektury tak, aby zakryły wytłoczkę na jajka. Zszywamy w kilku miejscach. Paskami otaczamy wytłoczkę. Miejsce łączenia zaznaczamy palcem i zszywamy. Nadmiar tektury odcinamy. Na środku krótszych krawędzi wytłoczki robimy wcięcia. Nacinamy też środkową część.

Czytaj więcej...

kartka wielkanocnaNa zielonym filcu odrysowujemy kształt jajek i wycinamy. Między drewnianymi elementami należy zostawić niewielki odstęp aby kartka mogła się swobodnie złożyć. Następnie na całej długości doklejamy zieloną wstążkę. Powinna wystawać kilka centymetrów po obu stronach. Filc przyklejamy mocnym klejem do jajka ze świątecznym wzorem. Obok, ale po przeciwnej stronie przyklejamy pełne jajko.

Czytaj więcej...

jajko wielkanocne ze wstążkiNajdłuższy kawałek wstążki składamy na pół i związujemy supeł około 4 cm poniżej zgięcia. Będzie to zawieszka dla jajka (jeżeli chcemy jajko bez zawieszki to pomijamy ten krok). Przykładamy ją do jajka w taki sposób aby supeł znalazł się na środku węższego końca. Resztę wstążki owijamy wokół jajka. Jeden koniec przypinamy dwoma szpilkami i odcinamy nadmiar. Podobnie postępujemy z drugim końcem.

Czytaj więcej...

jajko styropianoweDo małego kubeczka wsypujemy łyżeczkę ryżu. Nakładamy na pędzel niewielka ilość akwareli i mieszamy nim ryż. Aby uzyskać bardziej intensywne barwy powtarzamy czynność kilka razy. Ryż wysypujemy np. na kartkę i zostawiamy do wyschnięcia.

Czytaj więcej...

Zajączek wielkanocny z filcuZ filcu wycinamy poszczególne części zajączka oraz jajka – tułów (x2), oczy, źrenice, nos, policzki, ogon, jajko (x2) i kolorowe kropki. Kolorowe kropki przyszywamy do jednego z jajek starając się zostawić około 2 mm od krawędzi jajka. Nakładamy na siebie jajka w taki sposób, żeby kropki znajdowały się wewnątrz. Obszywamy jajko dookoła zaczynając od dołu, a na końcu zostawiamy niewielki otwór.

Czytaj więcej...

stroik wielkanocnyZaczynamy robienie naszego stroika od ozdób: zajączka i wydmuszki odcinamy trzon na zakrętkę od buteleczki po jogurcie. Następnie z górnej części butelki po wodzie mineralnej wycinamy uszy. W kolejnym kroku zapełniamy butelkę papierem, po czym przyklejamy uszy do butelki taśmą samoprzylepną. Otwór też zaklejamy.

Czytaj więcej...