karmnik dla ptakówNajpierw równo układamy 7 patyczków. Końcowe odsuwamy tak na 1/4 centymetra. Dajemy po kropli kleju na każdym patyczku i w poprzek przyklejamy kolejne siedem patyczków, począwszy od krańców, tak by zostały nam otwory. Drugi podest robimy w ten sam sposób, ale używamy o 1 patyczek więcej. Sklejone patyczki usztywniamy spinaczem i pozostawiamy by klej związał.

Czytaj więcej...

Bałwanek z papieruWycinamy z szablonu nos bałwanka. Podginamy zakładki do góry (możemy przejechać nożyczkami lub cyrklem wzdłuż linii – będzie łatwiej złożyć), składamy wzdłuż linii w ostrosłup i sklejamy. Wycinamy prostokąt i sklejamy go tworząc sześciokąt. Wycinamy duży sześciokąt a w jego środku mniejszy. W wycięty otwór wklejamy sklejony wcześniej sześciokąt. Wycinamy trzeci sześciokąt, zaginamy zakładki i za ich pomocą wklejamy go od spodu jako wieko kapelusza.

Czytaj więcej...

Z krepiny wycinany pasek o szerokości ok. 7 cm. Cięcie musi być wykonane w poprzek zmarszczeń. Pasek składamy na pół. Powstanie okrąg. W miejscu zgięcia rozciągamy krepinę. Powstałą spiralę zwijamy w sopel.  Zaczynamy od końca. Warstwy powinny mocno nachodzić na siebie, a następnie coraz bardziej się rozszerzać. Odcinamy nadmiar krepiny. Sklejamy odstającą część i wyrównujemy nożyczkami.

Czytaj więcej...

Bałwanek z włóczkiWłóczkę tniemy na kilkanaście kawałków o długości 6 cm, 7 cm i 8 cm. Owijamy je wokół odpowiednich wielkościowo pierścieni w taki sposób: składamy kawałek na pół, przykładamy do pierścienia „uszkiem” na zewnątrz, przekładamy końce przez „uszko” i zaciągamy. Powtarzamy czynności, aż do zapełnienia całego okręgu. Końce wyrównujemy nożyczkami. Jedna kula gotowa. Powtarzamy czynności dla pozostałych okręgów.

Czytaj więcej...

Śnieżynka z papieruZ papieru wycinamy po 10 większych i mniejszych kształtów – łezki (krople). Wewnątrz dużych kropli wycinamy kształt łezki z dwoma wierzchołkami. Ze sztywnej kartki wycinamy koło o średnicy około 7 cm. Smarujemy kroplę klejem po jednej stronie otworu i sklejamy formując szpiczasty rożek. W podobny sposób sklejamy małe krople. Do koła ze sztywnej kartki przyklejamy duże rożki tak aby ich wierzchołki stykały się ze sobą.

Czytaj więcej...