Zalety kolorowanek dla dzieciKolorowanie to bardzo ważna czynność w życiu przedszkolaka. Wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Dzięki kolorowaniu dziecko rozwija swoją wyobraźnię, uczy się skupiać uwagę.

Czytaj więcej...

Jeszcze tylko kilka dni, a kartka kalendarza wskaże pierwszy dzień grudnia - magicznego czasu, w którym przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Już teraz można przygotować razem ze swoim maluchem domowy kalendarz adwentowy i wykonać choinkę z papieru, które umilą czas oczekiwania na gwiazdkowe prezenty.

Czytaj więcej...

Czym jest mała motoryka?
Dziecko po przyjściu na świat powoli uczy się kontroli nad swoim ciałem – w początkowym etapie życia zakres ruchowy niemowlęcia jest mocno ograniczonym, jednak z czasem maluch zaczyna coraz sprawniej się poruszać, raczkować, czy stawiać pierwsze kroczki. Ruchy, jakie dziecko wykonuje dłońmi są początkowo bardzo niezgrabne, ale dzięki ćwiczeniom małe paluszki stopniowo stają się coraz bardziej precyzyjne i są w stanie manipulować różnymi przedmiotami. Pojęcie motoryki małej odnosi się do sprawności ruchowej dłoni i palców – wykonywanie ruchów w tym obszarze posiada ograniczony zakres, jednak wymaga ono skoncentrowania uwagi na wykonywanej czynności. Umiejętności związane z motoryką małą mogą być rozwijane poprzez odpowiednio dobrane zabawki, takie jak klocki plastikowe do łączenia, które wymagają manipulowania wieloma elementami. Łączenie klocków i tworzenie za ich pomocą rozmaitych obiektów rozwija u malucha umiejętności manualne i jednocześnie zapewnia mu wiele frajdy.

Czytaj więcej...