kwiat z sercZ tektury odcinamy 5 kawałków o szerokości 2 cm i długości krótszego boku kartki. Składamy je na pół.  Odcinamy około 1,5 cm od złożonych pasków. Końce pasków zaginamy do wewnątrz i spinamy zszywaczem. Na siatce obrysowujemy kształt serca dodając wokół 5-7 mm. Składamy siatkę tak, aby otrzymać 10 warstw i wycinamy. Wokół serca tuż przy krawędziach przyklejamy taśmę dwustronną. Po oderwaniu zabezpieczenia taśmy przyklejamy wycięte z siatki serce.

Czytaj więcej...

ramka na zdjęcie z masy solnejRobimy masę solną (przepis znajdziesz tu). Rozgniatamy tworząc placek. Układamy go na plastikowej podkładce. Przy pomocy grawerowanego wałka tworzymy wzór. Przykładamy zdjęcie. Wycinamy otwór na wymiar. Obcinamy brzegi i poprawiamy krawędzie. Robimy dwa otwory, które umożliwią powieszenie ramki na ścianie. Jeśli chcemy wykonać wersję stojącą to ramkę wkładamy do wiaderka. Tak uformowaną masę solną odkładamy do wyschnięcia na około 2-3 dni. 

Czytaj więcej...

pudełko na prezentGrawerowane serce odrysowujemy na tekturze i wycinamy (potrzebujemy dwie sztuki). Następnie sklejamy je ze sobą. Element ze wzorem malujemy na biało farbami plakatowymi. Z tektury wycinamy dwa paski tak, aby ich szerokość była wysokością pudełka. Sklejamy je razem. Odrysowujemy jeszcze dwa serca z czerwonej kartki. Paskiem oplatamy serce dostosowując kształt i sklejamy. Nakładamy klej na brzegi serca z tektury i łączymy go z paskiem. Do grawerowanego serca przyklejamy tło z czerwonego papieru.

Czytaj więcej...

Odcinamy kawałki drutu zaginając końce kombinerkami. Zaczepiamy na nich cukierki i dociskamy. Trzy z cukierków owijamy żółtą rafią, a cztery różową. Wycinamy płatki kwiatków z krepiny. Dla żółtych czerwone, a dla różowych białe. Na każdy cukierek po cztery sztuki. Przykładamy płatki do cukierka i obwiązujemy mocno drucikiem. Formujemy kształt płatków rozciągając krepinę i modelując krawędzie za pomocą patyczka.

Czytaj więcej...

prezent dla mamyWkładamy nasze zdjęcie do dużego słoika i przyklejamy go taśmą w odpowiednim miejscu, tak by zdjęcie przylegało do ścianki słoika. Wsypujemy tyle kaszy, by dosięgała nieco ponad dolną krawędź zdjęcia. Bierzemy patyki do szaszłyków i sklejamy je na szpiczastych końcach. Wkładamy je do słoika i odmierzamy potrzebną ich długość, muszą być one tak przycięte by mieściły się w słoiku. Na kawałku czerwonego papieru odrysowujemy pokrywkę słoika.

Czytaj więcej...

breloczek do kluczyNa początku przyklejamy małe zdjęcie na kawałek kolorowego bristolu. Wycinamy zdjęcie tak aby wokoło zdjęcia została mała ramka z kolorowego papieru. Następnie z plastikowej butelki wycinamy prostokątny kawałek. Musi on być trzy razy większy od naszego zdjęcia. Możemy napisać na odwrocie zdjęcia dedykację. Przykładamy zdjęcie do połowy z wyciętego kawałka i docinamy tak by plastik wystawał przynajmniej 1 cm.

Czytaj więcej...

serce z kwiatówKrawędzie serwetek na szerokość około 2 cm malujemy czerwoną farbą i odkładamy do wyschnięcia. Wycinamy z nich kształt kwiatu – nie musi być dokładnie. Z czerwonej kartki wycinamy 2 serca, a na jednej zaznaczamy 19 punktów według szablonu. Kwiaty składamy 2 razy na pół. Zaznaczamy z jednej strony X w miejscu zgięć a z drugiej strony kropkę.  Przykładamy podkładkę do serca w taki sposób aby kropki znajdowały się jedna na drugiej. 

Czytaj więcej...

Mozaikowa ramka na zdjęciePomalowaną wcześniej na biało styropianową tackę malujemy tworząc kolorowe zygzaki. Staramy się pomalować całą powierzchnię, tak aby biały kolor nie był widoczny. Odkładamy do wyschnięcia. Ze sztywnej kartki lub tekturki wycinamy szablon ramki, a w środku prostokąt o wymiarach 12,5 cm x 8,5 cm. Z plastikowej okładki wycinamy prostokąt o wymiarach około 13,5 cm x 9,5 cm lub nieco większy. Tuż przy krawędzi okienka przyklejamy po kilka kawałków taśmy dwustronnej o szerokości około 5 mm. 

Czytaj więcej...