kwiaty z wstążkiZ wstążki odmierzamy odpowiedni kawałek materiału zawijając trójkąt i odmierzając jego 3 długości. Docinamy jeszcze 5 kawałków o tej samej długości. Wstążkę składamy na pół, jeden koniec przekręcamy i łączymy. Wbijamy szpilkę, a płatki zszywamy ze sobą formując kwiatek. Dokładamy koralik z nawiniętym drutem, okręcamy nitką i zszywamy. Odcinamy z zielonej wstążki pasek ok. 10 cm i doszywamy go pod kwiatkiem.

Czytaj więcej...

Odłamane końce gałązki oklejamy taśmą malarską i malujemy brązową farbą. 5 pasków z krepiny na 3/4 długości kolorujemy różową pastelą i rozcieramy pędzlem. Zaokrąglamy nie pokolorowane końce pasków oraz końce kolejnych 5 pasków. Chwytamy jednym kciukiem za zaokrąglony koniec paska tak, aby krepina sięgała do zgięcia. Drugim kciukiem chwytamy od spodu tuż przy końcu pokolorowanej części.

Czytaj więcej...

TulipanZ czarnej bibuły wycinamy 3 prostokątne kawałki o wymiarach około 2 cm x 8 cm. Na ich krótszych krawędziach przyklejamy złożony na pół kawałek żółtej bibuły w taki sposób, aby miejsce złożenia znalazło się na krawędzi czarnej bibuły. Czarną bibułę z żółtym końcem zwijamy w sznurek. W ten sposób powstały słupki kwiatowe.  Przyklejamy je do patyczka w taki sposób aby wystawały na około 5 cm oklejając kawałkiem czarnej bibuły.

Czytaj więcej...

Z krepiny wycinamy 3 kawałki o wymiarach 10 cm x 40 cm - ważne jest aby dłuższa krawędź była prostopadle do marszczenia. Na pasku wykonujemy nacięcia co 1,5 cm na głębokość 8 cm równolegle do marszczenia. Nacięte paski  zwijamy na patyczku do szaszłyków. Z tyłu, po nie naciętej stronie krepiny smarujemy ją klejem. Przyklejamy krepinę do patyczka od góry do dołu w taki sposób, aby zwinięte elementy były na górze.

Czytaj więcej...

Konwalie z krepinyZ krepiny wycinamy mała prostokątne kawałki o wymiarach około 4,5 cm x 3 cm. Naklejamy na siebie jego krótsze krawędzie. Powstanie mały rulon. Spłaszczamy rulon i wycinamy na jednej krótszej krawędzi kilka trójkątów. Z żółtej bibuły prasowanej wycinamy 3 paski o szerokości 5 mm i długości 3 cm i zwijamy je w sznurek. Będą to pręciku kwiatu. Łączymy je ze sobą owijając u dołu drucikiem. 

Czytaj więcej...

krokusy z bibułyZ żółtej bibuły wycinamy 3 paski o wymiarach 1 cm x 6 cm. Wąski koniec każdego paska zaginamy na około 1 cm i zwijamy całość w sznurek. Z fioletowej bibuły odcinamy paski o szerokości 2,5 cm tnąc wzdłuż marszczenia. Tniemy je na 6 kawałków o długości 10 cm. Kciukiem i palcem wskazującym jednej ręki chwytamy fioletowy pasek tuż przed połową. Kciukiem i palcem wskazującym drugiej ręki chwytamy naprzeciwko.

Czytaj więcej...

Jak zrobić marzannę ze słomy?Snopek słomy składamy na pół. Z gazety zwijamy kulę i umieszczamy ją w miejscu zgięcia słomy. Poniżej związujemy całość sznurkiem. W ten sposób otrzymamy wypukłą głowę Marzanny. Rozdzielamy słomę pod miejscem związania i prostopadle umieszczamy nowy, krótszy snopek słomy. Dokładamy pionowo patyk, dzięki któremu będziemy mogli nieść Marzannę. Umieszczamy go pod pierwszym wiązaniem. Związujemy snopek po raz drugi poniżej dodanego poziomego snopka.

Czytaj więcej...

Jak zrobić żonkila z bibułyZ żółtej bibuły wycinamy 6 płatków według szablonu. Odcinamy także pasek o szerokości 2 cm oraz kawałek o wymiarach 7 cm x 10 cm. Pasek składamy na 3 części i przecinamy. Składamy krótszą krawędź każdego kawałka na około 5 mm i zwijamy całość w sznurek tworząc w ten sposób słupki kwiatu. Dłuższą krawędź prostokątnego kawałka umieszczamy pomiędzy ząbkami na zatyczkach pisaków – kręcąc nimi tworzymy falbankę. Można również pozaginać w harmonijkę.

Czytaj więcej...