Przed przystąpieniem do pracy warto sprawdzić czy:
- przez największy koralik można przełożyć żyłkę 4 razy
- przez żółte, niebieskie i czarne koraliki da się przełożyć podwójną żyłkę;
- przez wszystkie przezroczyste koraliki można przełożyć pojedynczą żyłkę.
Jeżeli tak, to możemy przystąpić do pracy.

Żyłkę składamy na pół. Blisko miejsca zgięcia związujemy na żyłkach supeł tworząc pętlę. Powinna ona być na tyle duża, żeby móc przełożyć przez nią największy koralik, ale na tyle mała, aby żyłka się z niego nie ześlizgiwała. Przez pierwszy niebieski koralik przewlekamy żyłkę z obu stron. Przesuwamy go, aby znalazł się tuż przy suple. Podobnie przesuwamy wszystkie kolejne koraliki. Na żyłki nawlekamy po jednym przezroczystym koraliku i przesuwamy je w stronę niebieskiego. Następnie nawlekamy jeden czarny koralik, tak jak niebieski – to znaczy umieszczając żyłki z obu stron. Ponownie na żyłki nawlekamy po jednym przezroczystym koraliku. Teraz nawlekamy żółty koralik w podobny sposób jak niebieski i czarny. Kolejny raz nawlekamy dwa przezroczyste koraliki – każdy na inną żyłkę. Po przezroczystych koralikach nawlekamy jeden czarny i znów dwa przezroczyste. 

Do tej pory zużyliśmy: 1 niebieski, 1 żółty, 2 czarne i 8 przezroczystych koralików. Powtarzamy całość od nawleczenia niebieskiego koralika. Kontynuujemy nawlekanie do momenty, gdy po owinięciu ręki dwa czarne koraliki  będą znajdowały się jeden nad drugim. 

Wiążemy dwa supły. Na podwójną nitkę nawlekamy największy koralik dwa razy, czyli po nawleczeniu koralika przekładamy żyłki od spodu i nawlekamy jeszcze raz. Na końcu wiążemy dwa supły i nadmiar odcinamy. Schemat bransoletki znajdziecie poniżej. Kolory koralików można dowolnie zmieniać. Bransoletkę możemy zrobić sobie lub dla kogoś jako prezent. 

Materiały:

 • żyłka o długości około 80cm
 • koraliki
  - 1 większy od pozostałych  (o średnicy około 8 mm)
  - 17 dużych (o średnicy około 6 mm); w tym 9 niebieskich i 8 żółtych
  - 64 małe przezroczyste (o średnicy około 4 mm)
  - 16 najmniejszych czarnych (o średnicy 3 mm)

Narzędzia:

 • nożyczki

Bransoletka z koralików