Rodzice kochają swoje dzieci do tego stopnia, że aż z tej miłości często popełniają błędy. Oczywiście nikt nie jest idealny, ale mimo wszystko błędów warto, a nawet trzeba się wystrzegać. Takie pomyłki mają często miejsce przy wyborze akcesoriów. Dzisiaj przedstawimy Wam najczęstsze błędy młodych rodziców. Już teraz zdradzimy Wam, że jedne z nich dotyczą doboru fotelików samochodowych 0-13 kg.

 

Za dużo zabawek= brak umiaru rodziców

Cóż, z miłości można robić różne dziwne rzeczy, choćby kupować nadmiar zabawek. Jak wiadomo maluchy potrzebują zabawek, wszak dzięki nim się rozwijają i uczą się choćby chwytać. Jednak nie potrzebują co chwilę nowych zabawek, wszak czasami w ogóle się nimi nie bawią. A takie porzucone zabawki leżą w kącie i tylko zbierając kurz. Zatem pamiętajcie, że małe dzieci, a nawet te starsze nie potrzebują tak wiele lalek, samochodzików, czy piłek. W końcu dla dzieci najważniejsze są zabawy i czas spędzony z rodzicami. Zatem czasami wystarczy tylko kartka papieru, kredki i wspólne rysowanie. A takie obrazki wykonane przez dzieci możecie potem oprawić i zawiesić na ścianie. Ponadto nie kupując tak wielu zabawek możecie również zaoszczędzić trochę pieniędzy, które warto spożytkować na siebie, wszak Wy również jesteście ważni.

Kupowanie zabawek nieodpowiednich do wieku

Skoro o nadmiarze zabawek już było, to niestety nie jest jedyny "grzech" rodziców. Otóż często kupują oni zabawki nieodpowiednie do wieku dziecka. Na każdej etykiecie znajduje się informacja od jakiego wieku dzieci mogą bawić się zabawką i tego warto przestrzegać. Zatem czytajmy etykiety. Bywa i tak, że rodzice wiedzą, że dana laleczka jest nieodpowiednia, ale nie potrafią odmówić płaczącemu dziecku. Jednak absolutnie nie można ulegać naciskom i szantażom ze strony malucha. Otóż zabawa nieodpowiednią zabawką może doprowadzić do wypadku, czy innego nieszczęście, a tego też chcecie przecież uniknąć. Pamiętajcie, aby nie kupować zabawek z niepewnego źródła. Warto, aby dany produkt posiadał oznaczenie „CE”.

A po co dziecku chodzik?

Czasem nadmiar pomocy jest szkodliwy. Dlatego nie warto kupować dziecku chodzika. Choć w założeniu ma on ułatwiać naukę chodzenia to często przynosi odwrotny efekt. Niestety jednocześnie rozleniwia on maluchy i zdecydowanie spowalnia stawianie przez nie pierwszych samodzielnych kroków. Wielu rodziców sądzi, że dzięki chodzikowi maluch jest zabezpieczony przed upadkiem, a jednocześnie nie będzie mu się nudzić. Jednak lekarze nie zalecają jego zakupu uważając, że spowalnia on rozwój maluszka i jest zwyczajnie dla niego niebezpieczny, gdyż wystarczy tylko chwila i dziecko może się przewrócić zahaczając o róg dywanu.

0-13 kg – foteliki samochodowe dla maluszka

Kolejnym i często jednym z największych problemów jest zakup pierwszego fotelika. Te z grupy 0+, czyli 0-13 kg foteliki samochodowe uważane są za najważniejsze i jednocześnie najłatwiej popełnić błąd przy ich zakupie. Otóż jak wiadomo dziecko należy jak najdłużej przewozić w foteliku tyłem do kierunku jazdy. To oczywiste i wszystko wydawałoby się łatwe i zrozumiałe, gdyby nie fakt, że takich fotelików jest tak dużo, że rodzice zwyczajnie nie wiedzą, jaki model wybrać. I w myśl zasady, że droższe jest zawsze lepsze kupują najdroższy model. Jednak w przypadku fotelików to nie cena ma znaczenie, ale wyniki testów bezpieczeństwa i ocena w niezależnych testach zderzeniowych wykonanych np. przez niemiecki automobil klub – ADAC. Fotelik również powinien mieć certyfikaty bezpieczeństwa i być zgodny z normami europejskimi. Zatem nigdy nie kupujcie fotelika pod wpływem impulsu, ale przede wszystkim sprawdzajcie opinie, a także oceny w testach bezpieczeństwa. Działanie w odwrotną stronę także jest złe. Zatem kupowanie używanego, czy najtańszego fotelika dla malucha znacząco zmniejsza jego bezpieczeństwo i tak również nie należy robić.

Człowiek uczy się na błędach. Jednak to powiedzenie nie ma odniesienia do rodziców. Otóż oni nie mogą popełniać błędów, gdyż wpływają one na bezpieczeństwo ich dzieci. A jak wiadomo na bezpieczeństwie nie można oszczędzać.

Artykuł sponsorowany