Czerwony kwiatek. Wersja I
Z wstążki odmierzamy odpowiedni kawałek materiału zawijając trójkąt i odmierzając jego 3 długości. Docinamy jeszcze 5 kawałków o tej samej długości. Wstążkę składamy na pół, jeden koniec przekręcamy i łączymy. Wbijamy szpilkę, a płatki zszywamy ze sobą formując kwiatek. Dokładamy koralik z nawiniętym drutem, okręcamy nitką i zszywamy. Odcinamy z zielonej wstążki pasek ok. 10 cm i doszywamy go pod kwiatkiem. Owijamy drucik, a na końcu wbijamy szpilkę. Kwiatek doskonale nadaje się do różnych ozdób. Przez nas został wykorzystany przy pracy "Daszek przeciwsłoneczny na lato".

Różowy kwiatek
Z wstążki odmierzamy odpowiedni kawałek materiału zawijając trójkąt i odmierzając jego 3 długości. Odmierzamy i wycinamy 8 kawałków. Składamy górne wierzchołki wstążki do środka tworząc rożek. Składamy do środka dolne części, a następnie całość na pół. Spinamy szpilką. Płatki zszywamy ze sobą formując kwiatek. Dokładamy koralik z nawiniętym drutem, okręcamy nitką i zszywamy. Odcinamy i skręcamy kawałek zielonej wstążki. Końce łączymy i wbijamy szpilkę. Odcinamy z zielonej wstążki pasek i doszywamy go pod kwiatkiem. Dodajemy listki. Owijamy drucik, a na końcu wbijamy szpilkę.

Czerwony kwiatek. Wersja II
Z wstążki odmierzamy odpowiedni kawałek materiału zawijając trójkąt i odmierzając jego 3 długości. Docinamy jeszcze 5 kawałków o tej samej długości. Wstążkę składamy na pół. Trzymając za oba końce delikatnie ściskamy tworząc na środku dodatkowy wierzchołek. Wbijamy szpilkę. Płatki zszywamy ze sobą formując kwiatek. Dokładamy koralik z nawiniętym drutem, okręcamy nitką i zszywamy. Na zielonej wstążce zawijamy dwie pętelki tworząc listki. Wbijamy szpilkę i docinamy. Listki przyszywamy do kwiatka po przeciwnych bokach.

Materiały:

  • wstążki
  • nici
  • koralik
  • drut

Narzędzia:

  • szpilki
  • nożyczki
  • igła

kwiaty z wstążki