Najdłuższy kawałek wstążki składamy na pół i związujemy supeł około 4 cm poniżej zgięcia. Będzie to zawieszka dla jajka (jeżeli chcemy jajko bez zawieszki to pomijamy ten krok). Przykładamy ją do jajka w taki sposób aby supeł znalazł się na środku węższego końca. Resztę wstążki owijamy wokół jajka. Jeden koniec przypinamy dwoma szpilkami i odcinamy nadmiar. Podobnie postępujemy z drugim końcem. 

Teraz przypinamy krótkie kawałki. Na samej górze tuż przy suple znajdą się 3 kawałki. Składamy je na pół zaznaczając środek, a następnie lewą i prawą część zaginamy pod kątem 45 w dół. Przykładamy złożoną wstążkę do jajka pełną stroną do zewnątrz i przypinamy szpilkami na prawym i lewym dolnym wierzchołku złożonej wstążki. W drugim rzędzie umieszczamy 6 kawałków wstążki w podobny sposób. W trzecim i kolejnych rzędach umieszczamy po 8 wstążek układając je w taki sposób, aby górny wierzchołek złożonej wstążki znalazł się pomiędzy wstążkami w rzędzie wyższym. W ten sposób ozdabiamy jajko do samego dołu. Ostatni rząd składa się z 4 kawałków. Może się zdarzyć, że nie zakryją one jajka do końca. Trzeba wtedy dołożyć jeszcze 3-4 kawałki. Na końcu przyczepiamy ostatni kawałek w trochę inny sposób – podwijamy jego krótsze krawędzie pod spód i przypinamy szpilkami umieszczając je pod spodem wstążki. Jajko ze wstążki można powiesić np. na młodej gałązce wierzby lub bukszpanu. Będzie ciekawą ozdobą.

Materiały:

  • jajko styropianowe o wysokości 7 cm
  • kolorowe wstążki pocięte na kawałki o długości 2,5 – 3 cm (około 125) i jeden o długości około 40 cm (na zawieszkę – nie jest konieczna)
  • szpilki (po 2 na każdy kawałek wstążki)

Narzędzia:

  • nożyczkijajko wielkanocne ze wstążki