Z papieru wycinamy dwa okręgi – jeden o średnicy 7,5 cm i szerokości 2 cm, drugi o średnicy 5,5 cm i 1,5 cm szerokości oraz jedno koło o średnicy 3 cm. Z taśmy dwustronnej wycinamy 2 okręgi i jedno koło identyczne jak z papieru. Przyklejamy taśmę do papieru. Z taśmy wycinamy jeszcze dwa okręgi- pierwszy o średnicy 5,5 cm i szerokości 5 mm, drugi o średnicy 3 cm i szerokości 5 mm.

Zdejmujemy folię z taśmy. Odcinamy długi kawałek czerwonej wstążki i oklejamy nim większy okrąg. Resztę wstążki odcinamy. Koniec wstążki przyklejamy pod spodem. Z białej wstążki odcinamy krótszy kawałek i owijamy nim mniejszy okrąg. Resztę wstążki odcinamy. Tu również koniec wstążki przyklejamy pod spodem. Ponownie z białej wstążki odcinamy jeszcze krótszy kawałek i owijamy nim najmniejsze koło.

Ze wstążek odcinamy dwa kawałki o długości około 10 cm, na jednym z ich końców wycinamy trójkącik (powstaną dwa wierzchołki) i przytapiamy je zapalniczką. Do pierścieni przyklejamy wycięte wcześniej okręgi z taśmy. Odrywamy folię z taśmy i sklejamy elementy razem – na największy okrąg przyklejamy mniejszy, a na ten z kolei przyklejamy koło. Na końcach wstążek przyklejamy po kawałku taśmy i za jej pomocą przyklejamy wstążki od spodu do okręgów. Pamiętajmy, że biała wstążka powinna być po prawej stronie. Taki kotylion na pewno będzie wyglądał wyjątkowo na naszej koszuli podczas np. szkolnych uroczystości.

Materiały:

  • okręgi z bloku technicznego – wycięte jak w opisie
  • biała i czerwona wstążka
  • taśma dwustronna

Narzędzia:

  • nożyczki
  • nożyk do tapet
  • zapalniczka

Kotylion ze wstążki