Za pomocą długopisu odbijamy elementy szablonu na kolorowych kartkach technicznych w taki sposób, aby mieć możliwość ich złożenia i wycięcia od razu dwóch identycznych elementów (cielisty – tułów, żółty – włosy, niebieski – sukienka, czerwony – buty i kokardki, biały – kołnierzyk, oczy i uśmiech). Na zwykłych kartkach odbijamy szablon tulipana - czerwony i liścia – zielony – tu potrzebne będą 3 identyczne elementy.

Fioletową kartkę składamy na pół i tuż przy zgięciu odrysowujemy szablon tułowia. Z lewej strony – do zgięcia – dorysowujemy dwie linie na wysokości ramienia i końca sukienki. Wycinamy wszystkie elementy po pełnych liniach. W jednej z dwóch części tułowia będą zaznaczone linie przerywane, które również wycinamy. Ze zwykłej zielonej kartki odcinamy dodatkowo 3 paski o wymiarach około 3 mm x 9 cm.

Przystępujemy do klejenia. Do tułowia przyklejamy sukienkę, włosy, kokardki, kołnierzyk, uśmiech, oczy i buty. Ołówkiem rysujemy linię rozdzielającą nogi. Czarnym pisakiem rysujemy oczy, rzęsy brwi i nos, a także poprawiamy linię narysowaną ołówkiem. Różowym pisakiem kolorujemy usta, a granatowym źrenice. Podobnie postępujemy przy drugiej części tułowia – jedyną zmianą będzie sposób przyklejenia sukienki – musimy umieścić ją pod wyciętymi wcześniej rękami.

Składamy i sklejamy wycięte szablony tulipana – zaginamy lewy i prawy płatek na środek. Krawędzie poprawiamy różowym pisakiem. Do dziewczynki, która ma ręce z przodu przyklejamy łodyżki, kwiaty i iście, w taki sposób aby kwiaty nie wystawały poza jej ręce. Z fioletowego papieru wycinamy kokardę i naklejamy w miejscu połączenia łodyżek. Naklejamy dziewczynki na fioletowej kartce w taki sposób aby ta z kwiatami znalazła się wewnątrz kartki. Na sukience dziewczynki bez kwiatów piszemy dedykację „Dla Pani wychowawczyni”. Laurka dla nauczyciela jest gotowa. 

Materiały:

  • kartki z loku technicznego w kolorze cielistym, białym, czerwonym, żółtym, niebieskim i fioletowym
  • kartki zwykłe w kolorze czerwonym i zielonym
  • klej
  • kalka techniczna z nadrukowanym szablonem

Narzędzia:

  • ołówek
  • długopis
  • czarny, granatowy i różowy pisak
  • nożyczki

Laurka dla nauczyciela

Laurka dla nauczyciela