Pentel – klej w płynieKlej jest przezroczysty. Jako dozownik posiada plastikowy pędzelek. Jest dość rzadki, więc kartka posmarowana nim jest lekko wilgotna. W opakowaniu znajduje się 50 ml kleju. Po wyschnięciu bezproblemowo usuwa się z rąk lub blatów – wystarczy zetrzeć go palcem. Po posmarowaniu kartki mamy około 3 minut na przyklejenie kolejnej, a niewiele ponad 3 minuty zajmuje stałe połączenie kartek.

Kamaben – klej magicznyKlej w tubce. Ma postać gęstego kremu. Posiada dozownik o średnicy 5 mm oraz dodatkową końcówkę i średnicy około 1 mm, co ułatwia dokładne nanoszenie. Klej jest biały, a po wyschnięciu tworzy przezroczystą warstwę. W opakowaniu znajduje się 45 gramów kleju. Dobrze się zmywa, dzięki temu, że rozmaka nawet po całkowitym wyschnięciu. Jednak do jego usunięcia nie jest konieczne użycie wody, gdyż można go zeskrobać. Czas na przyklejenie drugiego elementu po posmarowaniu to około 2 minuty. Elementy stają się połączone po 2,5 minutach, ale kartka nadal jest mokra. Klej skleja drewno, styropian i materiał, jak informuje nas producent.

Jedność – klej magicznyJest to klej w tubce i ma postać gęstego kremu. Dozownik ma średnicę 5 mm więc do rozprowadzenia kleju musimy użyć pędzla lub palców. Klej po nałożeniu jest biały, po czym gdy wyschnie staje się przezroczysty. Klej jest dostępny w opakowaniach po 45 gramów. Bardzo dobrze zmywa się z rąk i blatów, nawet po wyschnięciu. Wystarczy go namoczyć lub, gdy powierzchnia jest gładka ściągnąć jak taśmę klejącą. Posmarowana nim kartka staje się trochę rozmoczona. Po naniesieniu kleju na kartkę mamy około 3 minuty na doklejenie drugiego elementu zanim klej wyschnie. Tyle samo czasu zajmuje połączenie dwóch elementów. Na opakowaniu znajduje się informacja, że klej skleja drewno, styropian i materiał, co jest prawdą.

Donau – klej w sztyfcieMa biały kolor, a po posmarowaniu staje się przezroczysty. Możemy go kupić w opakowaniach po 8, 15, 25 i 35 gramów. Jest bardzo gęsty. Nie rozmacza kartek. Dobrze się zmywa z rąk i blatów. Czas na sklejenie dwóch elementów po posmarowaniu i czas na wyschnięcie po przyklejeniu jest taki sam i wynosi około 5 minut.

BiC – klej w sztyfcieMa biały kolor, a po posmarowaniu robi się przezroczysty. W sklepie znajdziemy go w opakowaniach po 8, 21 i 35 gramów. Jest bardzo gęsty, mimo tego szybko rozmaka i bardzo dobrze zmywa się z rąk i blatów. Kartka po posmarowaniu nim jest trochę wilgotna, jednak klej dość szybko schnie (mamy około 3 minuty na przyklejenie drugiego elementu, a po przyklejeniu 3,5 minuty do wyschnięcia).

Astra Creativo – klej z aplikatoremKlej w plastikowym opakowaniu (kremowy) z aplikatorem. Ma biały kolor, a po wyschnięciu staje się przezroczysty. Jest dostępny w opakowaniach po 120 i 500 gram. Należy go rozprowadzać palcem, pędzlem lub nanosić niewielkie ilości z pomocą dołączonego aplikatora. Kartka po posmarowaniu jest trochę wilgotna. Wysycha w ciągu 12 minut, mamy, więc dużo czasu na poprawę pracy. Czas potrzebny do sklejenia dwóch kartek to około 6 minut. Dobrze się zmywa, a z gładkiej powierzchni wystarczy po wyschnięciu zdrapać. Jak informuje producent klej skleja drewno, materiał oraz styropian.

Astra – klej w sztyfcieMa biały kolor. Po naniesieniu na kartkę staje się przezroczysty. Możemy go kupić w opakowaniach po 8, 15 i 20 gramów. Jest bardzo gęsty i nie rozmacza kartki podczas klejenia. Po posmarowaniu kartki mamy około 6 minut na przyklejenie drugiego kawałka, a sklejenie dwóch elementów zajmuje około 8 minut. Dobrze się zmywa. Zatyczka przy zamykaniu powinna być czysta. Nie będziemy mieć problemu przy ponownym użyciu kleju.

Amos „Glue stick” – klej w sztyfcieMa biały kolor, a po naniesieniu na kartkę robi się przezroczysty. Możemy go kupić w opakowaniach po 8, 15, 22 i 35 gramów. Jest bardzo gęsty, dzięki czemu nie rozmacza kartki. Po posmarowaniu kartki mamy około 5 minut na przyklejenie drugiego elementu, jednak samo sklejenie dwóch elementów wymaga tylko 3 minut. Bardzo dobrze się zmywa. Trzeba zwrócić uwagę, aby przy zamykaniu kleju zatyczka i górna część opakowania były czyste. Unikniemy problemów przy ponownym otwarciu.