
Dużą serwetkę rozkładamy do prostokąta. Prostokąt składamy w wachlarz zaczynając od krótszego boku, a kończąc pośrodku. Serwetkę odwracamy na drugą stronę i składamy na pół. Z drugiej części serwetki tworzymy podpórkę wachlarza.
Dużą serwetkę rozkładamy do prostokąta. Prostokąt składamy w wachlarz zaczynając od krótszego boku, a kończąc pośrodku. Serwetkę odwracamy na drugą stronę i składamy na pół. Z drugiej części serwetki tworzymy podpórkę wachlarza.
Wytłaczankę po jajkach rozcinamy na kawałki. Każdy element wstępnie formujemy nożyczkami w kształt kwiatka. Z pozostałych części wycinamy liście. Kwiaty malujemy np. na czerwony i żółty kolor i pozostawiamy do wyschnięcia. W tym czasie wycinamy z tektury obręcz. W wyciętym kole rysujemy mniejsze koło, ostrożnie przebijamy nożyczkami środek i wycinamy koło wewnętrzne (to trudne zadanie możemy powierzyć osobie dorosłej, do wycięcia można użyć też nożyka do tapet).
Duży papierowy talerzyk przecinamy na pół. Jedną połowę ozdabiamy dowolnie. Może to być napis, obrazek narysowany pisakiem i pokolorowany kredkami. Wycinamy pasek z kolorowej kartki technicznej. Pasek mocujemy zszywaczem pod kątem 45° (skośnie) w stosunku do prostego brzegu daszka.
Papierową serwetkę rozkładamy do połowy. Szeroki pas składamy w wachlarz zaczynając od krótszej krawędzi. Serwetkę zwijamy do około połowy wypuszczając swobodnie pozostałą część. Zakończenie wachlarzyka mocujemy w zwiniętym fragmencie (ewentualnie spinamy je spinaczem).
Z brzegów papierowego talerzyka wycinamy kilka muszelek, wycinamy w nich dziurki dziurkaczem. Pierwszą muszelkę nawlekamy na środku sznurka i zawiązujemy pętelkę. Na sznurek z dwóch stron muszelki nawlekamy po jednym koraliku. Dokładamy kolejne muszelki i koraliki. Na końcach girlandy wiążemy pętelki, aby można było zawiesić ozdobę.
Z tektury wycinamy np. rybę lub łódkę i wiosła. Wycięty kształt owijamy jasnym sznurkiem tworząc „pajęczynę”. Za sznurki wsuwamy muszelki i kamyczki znad morza. Ozdobę można powiesić na dowiązanej pętelce.
Piasek przesiewamy przez sitko wykonane z plastikowego opakowania np. po ciastkach. Opakowanie dziurkujemy igłą, wsypujemy do niego piasek i potrząsamy na boki. Uzyskamy wówczas najdrobniejsze ziarenka. Butelkę w dolnej części smarujemy klejem i owijmy sznurkiem. To samo wykonujemy przy szyjce.
Cztery grube, kolorowe słomki do napojów łączymy (wsuwamy zgiętą końcówkę do drugiej rurki) i układamy kształt latawca. Wycinamy ozdoby z bibuły prasowanej np. kwiaty, figury. Konstrukcję z rurek układamy na rozwiniętym kawałku folii spożywczej, po czym układamy w środku latawca wycięte ozdoby. Nakładamy drugą warstwę folii, odcinamy jej koniec i w ten sposób zamykamy ozdoby w środku, „prasujemy” folię dłońmi.
Wewnętrzną połowę łupinki orzecha włoskiego malujemy białą farbą. Z białej bibuły wycinamy wąski pasek i skręcamy go w sznurek. Łupinkę od zewnętrznej strony smarujemy klejem magic i owijamy bibułowym sznurkiem. Na początku skręcamy w rękach mały ślimaczek, który naklejamy z jednej strony łupinki. W razie potrzeby dokładamy klej.
Przygotowujemy szablon wiatraczka. Rysujemy cyrklem jedno duże koło, drugie małe kółeczko (pamiętamy o zaznaczeniu środka). Duże koło wycinamy, składamy na cztery części i rozkładamy z powrotem. Na innej kartce rysujemy linię falistą. Kartkę wycinamy wzdłuż tej linii. Odrysowujemy linię falistą na kole cztery razy w równych odległościach od siebie, od obwodu koła do obwodu kółeczka.
Strona 1 z 2
Serwis zawiera pomysły na prace plastyczne. Poprzez zdjęcia, opisy oraz wideo instruuje w jaki sposób je wykonać.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej...