Na początku na cienkiej tekturce (tu akurat jest tył od bloku) rysujemy okrąg, wycinamy go w większej połowie. Następnie składamy z wyciętej części połowę narysowanego okręgu. Potem od środka rysujemy odręcznie ostry długi trójkąt (z 13 cm wysokości). Powstaje "grzybek". Całość wycinamy. Powstały kształt odrysowujemy jeszcze raz na tekturce i dodatkowo dwa razy na brązowym arkuszu. Wycinamy.

Sklejamy ze sobą elementy, z tekturki trójkątami do siebie, a z bloku brązowego na wierzch tekturki. Potem z zielonego brystol wycinamy 6 kółek: 2 duże (promień ok. 5 cm),  2 mniejsze (4 cm) i 2 małe (3 cm). Począwszy od dużego koła składamy je na pół, rozkładamy i znów składamy na pół prostopadle do pierwszego złożenia. Rozkładamy i znów składamy w pół, tak by wcześniejsze złożenia się pokryły. Rozkładamy i składamy tak, by ostatnie zagięcia schować do środka (delikatnie wpychamy stale dociskając powstające krawędzie).

Następnie zaginamy po jednym wierzchołku z każdej strony zawijając po centymetrze do środka ćwierć okręgu. W ten sposób składamy wszystkie zielone koła. Przyklejamy zielone elementy do pnia z brązowych arkuszy. Smarujemy brązowy trójkąt klejem w 80% (pozostawiamy nieposmarowaną 1/5 przy podstawie). Kolejno przyklejamy z sobą na wierzchołkach zielone elementy. Miejsca klejenia dociskamy spinając spinaczem by klej dobrze związał.

Gwiazdę robimy z dwóch kół wyciętych z żółtego bloku, w ten sam sposób co zielone. Zaginamy tylko ostatnie zgięcie do samego środka. Teraz nacinamy powstałą ćwiartkę. Wycinamy w niej  trójkątny. Po jednym na środku i z każdego boku oraz 4 na zaokrągleniu. Sklejamy elementy gwiazdy ze sobą i przyklejamy do choinki. Aby choinka dobrze stała pień usztywniamy spinaczami. Możemy je zasłonić brązowymi paskami przyklejonymi do spinaczy.

Materiały:

  • tekturka
  • kolorowy brystol
  • spinacze

Narzędzia:

  • nożyczki
  • cyrkiel
  • klej

choinka z papieru