Jak wybrać prezent dla 10 latki? To pytanie często zadają sobie rodzice, którzy mają w domu dziecko w tym wieku. Prezenty przekazujemy pociechom w dniu ich urodzin, świąt, czy też na Dzień Dziecka. Musimy przy tym zastanowić się, co dziecko lubi i jakie ma zainteresowania. 10 lat to już poważny wiek, jednakże dziewczynki w tym wieku nadal lubią się bawić, najchętniej tworząc własne projekty. Przyjrzyjmy się temu, jakie prezenty dla 10 latki są godne uwagi.

Źródło: Adobe Stock

Prezent dla 10 latki

Co wybrać w prezencie dla 10 latki? Dziewczynki dziesięcioletnie mogą interesować się przykładowo:

  • Muzyką
  • Pracami plastycznymi
  • Sztuką
  • Nauką
  • Rozrywką cyfrową itp. 

Okazuje się, że prezent dla 10 latki często opiera się na rozwijaniu umiejętności i pasji dziecka. Na bok idą klasyczne zabawki, które wcześniej były niezbędne. Strzałem w dziesiątkę może być zestaw perkusyjny, profesjonalne przybory do rysowania, czy też zestaw do tworzenia bransoletek. Małe zwolenniczki muzyki mogą ucieszyć się ze słuchawek nausznych, mikrofonu do karaoke oraz mini perkusji. Poza tym, dziewczynki może strzec swoich sekretów w ulubionym pamiętniku lub szkatułce. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego przemyśleć trzeba to, co wywoła uśmiech na twarzy dziecka. 

Kreatywne prezenty

Warto zauważyć, że spore znaczenia mają kreatywne prezenty. Z jednej strony dają dziecku możliwość rozwijania swoich pasji, a z drugiej są świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Co jeszcze może przydać się 10 latce?

Kolejne pomysły obejmują różnorodne zestawy kreatywne z masami plastycznymi, piaskami kinetycznymi, pracownią mydeł, ozdabianiem paznokci i tworzeniem makijażu. Dzięki takim zabawkom dziewczynka może poznać ciekawe metody i techniki tworzenia rękodzieła lub kosmetyków. Taka wiedza może zaowocować w przyszłości i sprawić, że dziecko odkryje całkiem nowe zainteresowania. 

Gry planszowe

Nie zapominajmy o grach karcianych i planszowych. Na rynku znajdziemy szeroką gamę produktów, które obejmują bardziej nowoczesne lub klasyczne gry. Dziecko może grać z rodzicami i rodzeństwem, co dodatkowo zacieśnia więzi. Wśród produktów tego typu wybrać można quizy, gry pamięciowe, słowne, zręcznościowe, logiczne, karciane, strategiczne, ekonomiczne itp. Granie w planszówki uczy godnie przegrywać i wygrywać. Poza tym jest to sposób na zaspokojenie potrzeby rywalizacji i możliwość rozwijania cierpliwości oraz inteligencji dziecka. 

Jak widzimy, prezenty dla 10 latki niejedno mają imię. Jakie rozwiązanie wybrać? Na samym początku trzeba zastanowić się nad tym, co lubi dziecko i co daje mu radość. Jeśli dziewczynka chętnie tworzy różne projekty w swoim pokoju, postawmy na kreatywne zestawy. Miłośniczki spędzania czasu z rodziną polubią różnorodne gry planszowe, które dają wiele radości. Nie bez znaczenia są także prezenty związane z muzyką, zwłaszcza gdy dziecko interesuje się tym tematem. W razie wątpliwości, skorzystać można z pomocy sprzedawcy w sklepie z takimi zabawkami. Bez wychodzenia z domu znajdziemy szeroką ofertę i atrakcyjne ceny prezentów dla 10 latki. Podarunek musi odpowiadać wiekowi dziecka i jego preferencjom. 

Artykuł sponsorowany