Walentynki to jedna z bardziej z wyjątkowych okazji w roku, kiedy to chcemy zapewnić swojej drugiej połówce miło spędzony czas. Zależnie od preferencji danej osoby zdecydujemy się na taką formę rozrywki, która najbardziej jej odpowiada. Więcej możliwości mamy, kiedy możemy zaplanować randkę poza domem. Co w przypadku, kiedy zdecydujemy się na pozostanie w swoim domu? Postarajmy się wówczas o stworzenie odpowiedniej atmosfery z pomocą ręcznie wykonanych dekoracji.

DIY Walentynki – od czego zacząć?

Udekorowanie mieszkania z okazji walentynek wcale nie musi być trudne. Jeśli nie mamy żadnego pomysłu ani nie wiemy, od czego zacząć, poszukajmy inspiracji w internecie. Z łatwością znajdziemy różne sposoby na własnoręczne stworzenie dekoracji. Ponadto w stworzeniu romantycznej atmosfery walentynkowej pomogą nam gotowe artykuły DIY, które możemy wykorzystać jako bazę do indywidualnie wymyślonego projektu lub jako główne ozdoby. Możemy więc zaopatrzyć się w konfetti w kształcie drobnych serduszek lub styropianowe serce do własnoręcznego ozdobienia za pomocą np. wstążek. Nawet jeśli nie mamy rozwiniętych zdolności manualnych, a nasze ostatnie prace plastyczne wykonywaliśmy w szkole podstawowej, wciąż możemy podjąć się tego zadania i udekorować mieszkanie. DIY Walentynki to prosty sposób na zorganizowanie romantycznego wieczoru. Poza tym pamiętajmy jeszcze o odpowiednim oświetleniu. Świeczki i małe lampki LED stworzą niepowtarzalny klimat, który zostanie doceniony przez naszą drugą połówkę.

Kartki DIY walentynki

Jeśli chcemy jeszcze bardziej chwycić za serce naszą partnerkę czy partnera, własnoręcznie stwórzmy także kartkę walentynkową. Taki drobny gest podkreśli nasze zaangażowanie. I w tym przypadku, kiedy nie mamy dużych umiejętności plastycznych, z pomocą przychodzą gotowe elementy, które wystarczy, że przykleimy do naszej kartki. W tak prosty sposób sprawimy, że będzie prezentowała się ona jeszcze lepiej. Wystarczą jeszcze życzenia płynące prosto z serca lub zabawna rymowanka i nasza kartka walentynkowa DIY jest gotowa. 

Artykuł sponsorowany