Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, zatem czas najwyższy pomyśleć o zakupie prezentów dla dzieci. Doskonałym wyborem są klocki LEGO. Dziś przedstawimy Wam, dlaczego warto kupować tego typu oryginalne klocki. Przedstawimy Wam też fajne i ciekawe zestawy.

LEGO uczy i bawi 

LEGO uczy i bawi – to fakt niezaprzeczalny. No, może rodzice gorzej się bawią, kiedy nadepną na taki klocek, ale przynajmniej dla dzieci to świetna rozrywka. Układanie klocków rzeczywiście bardzo rozwija dziecięcą wyobraźnię. Uczy inwencji twórczej, ale też pomysłowości, a przy tym kreatywności. Do tego wszystkiego dzieci ćwiczą się w podejmowaniu decyzji, np. jak ma wyglądać dana budowla, co potem przekłada się na łatwiejsze zrozumienie świata. Trzeba też przyznać, że tworzenie własnych kompozycji, budowli czy postaci uczy planowania oraz przestrzennego myślenia. Już nawet 2- i 3-latki mogą bawić się specjalnie dopasowanymi zestawami LEGO Duplo i w ten sposób zyskiwać nowe umiejętności. Ale na tym zalety LEGO się nie kończą, bo poprzez klocki można uczyć dziecko kształtów, kolorów, jak i rozwijać jego język. Zdecydowanie dziecko będzie lepiej się wysławiać, ale też opisywać zagadnienia. Poza aspektem wpływu na inteligencję warto zwrócić uwagę na fakt, że LEGO rozwija również koordynację ruchową. Poprawia się też koordynacja ręka–oko. To rzeczywiście bardzo dobry trening dla palców dziecka. Dzieci uczą się też odpowiednich zachowań społecznych, np. pokonywania pierwszych trudności, ale też radzenia sobie z tym, że coś może być dla nich jeszcze za trudne. Łączenie elementów pozwala dzieciom także rozwijać wyobraźnię przestrzenną. Swoją drogą klocki LEGO są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia, a poszczególne zestawy są kompatybilne. Również starsze dzieci czy nawet osoby dorosłe mogą odprężyć się, układając klocki LEGO. To tyle o zaletach – czas poznać fajne zestawy, które można podarować dziecku na Gwiazdkę. 

Gry Lego – pomysł na świetną rozrywkę i naukę 

Lego gry to duży wybór naprawdę świetnych zestawów. Super pomysłem na prezent może być zestaw szachów z motywem LEGO. To wspaniała zabawa już dla dzieci od 9 roku życia. Można też postawić na klocki Pokemon Pikachu, z których dziecko – z pomocą rodziców – może ułożyć figurkę 3D. Wśród dzieci dużą popularnością cieszy się Psi Patrol. Zabawy tych uroczych piesków, które ratują świat, uwielbiają dzieci niemal w każdym wieku. Ciekawym wyborem na prezent będzie więc gra LEGO „Psi Patrol”. 

LEGO roboty – dobra zabawa i nauka w jednym 

Dzieci często interesuje świat robotów i właśnie dla nich dobrym prezentem mogą być LEGO roboty. Ciekawym wyborem jest np. zestaw klocków technicznych, z którego można ułożyć WALL·Ego. Można też postawić np. na LEGO Kreator 3, czyli zestaw kosmicznego robota górniczego. Z taką zabawką Wasze dziecko wyruszy na międzyplanetarne przygody. Wykorzystując piłę tarczową swojego robota, może wydobywać cenne kryształy. Musi jednak uważać na wścibskiego zielonego kosmitę. Ta zabawka spodoba się nawet dorosłym, którzy z chęcią będą bawić się ze swoją pociechą. 

LEGO Sokół Millenium – zestaw klocków, który sprawia frajdę, ale i uczy 

LEGO Sokół Millenium to klocki, które rozwijają motorykę, ale też kreatywność. Sokół Millenium Lego pozwoli dziecku bawić się przez wiele godzin, gdyż układanie klocków będzie sprawiać mu wiele przyjemności i frajdy. Swoją drogą Lego Star Wars Sokół Millenium sprawi, że dzieci pokochają „Gwiezdne wojny”, które mogą potem już oglądać z rodzicami. Ich zadaniem będzie zbudowanie frachtowca, który ma obrotową dolną i górną wieżyczkę strzelniczą, do tego opuszczaną rampę, ale też otwierany kokpit na dwie mini figurki. Lego Star Wars Sokół Millenium jest wyposażony nawet w komputer nawigacyjny z fotelem obrotowym. Dziecko wraz z rodzicami może odgrywać kultowe sceny z filmu „Gwiezdne wojny” i naprawdę świetnie się bawić.

Zestawy LEGO dostępne są w naprawdę wielu wariantach. Dla najmłodszych polecamy zestawy np. Duplo Dzikie Zwierzęta, ale też pociąg z cyferkami czy ciężarówkę z literkami.

Artykuł sponsorowany