Tworzenie dekoracji

Elementy dekoracyjne znajdują się w niemal każdym mieszkaniu. Możemy kupić gotowe ozdoby, lecz coraz częściej tworzymy je we własnym zakresie, techniką DIY. A gdyby tak zamiast papieru, bibelotów czy niepotrzebnych nam już akcesoriów wykorzystać klocki LEGO? Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ciekawe dekoracje można z nich stworzyć, oczywiście posiłkując się odpowiednimi zestawami. 

Idealnym wyborem będzie tutaj kolekcja LEGO Creator w skład której wchodzą różnorodne drzewka czy rośliny. Niemniej jednak nasze ozdoby domowe nie muszą być oczywiste - możemy na przykład stworzyć piękną plażę czy nawet stację kosmiczną. Jeśli w naszym mieszkaniu króluje indywidualizm, postawmy na nietuzinkowe pomysły przedstawiające konstrukcje abstrakcyjne. 

Elementy naprawcze

Co robimy ze zdecydowaną większością elementów dekoracyjnych czy mebli, które zawierają pewne ubytki? Najczęściej utylizujemy je, podczas gdy z powodzeniem możemy dać im drugie życie, właśnie za pomocą klocków LEGO. Wbrew pozorom nie trzeba wiele, aby naprawić pękniętą doniczkę czy nawet uzupełnić brakującą nogę w stoliku. W tym celu posłużmy się przede wszystkim zestawami z kolekcji LEGO Classic. W niektórych przypadkach potrzebnych nam będzie dosłownie kilka klocków, w innych uzupełnienie ubytków zajmie nam zdecydowanie więcej czasu.

Niemniej jednak tym sposobem nie będziemy musieli pozbywać się funkcjonalnych elementów wyposażenia mieszkania, wpisując się w tym samym w ideę zero waste i podejmując działania, mające na celu ochronę środowiska naturalnego.

Z drugiej strony, zyskamy dla naszego mieszkania piękną, nietypową ozdobę, której nie kupimy w żadnym sklepie. Nasze wnętrza nabiorą tym samym charakteru, a my sami z dumą będziemy prezentować je zaproszonym gościom. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzają się w każdym mieszkaniu, i to bez względu na to, w jakim stylu zostało ono wykończone. 

Klocki szkoleniowe

Klocki LEGO możemy wykorzystywać nie tylko w domowym zaciszu, lecz również do zarządzania zespołami, zwłaszcza w większych firmach. Coraz częściej sięgają po nie managerowie działów, prowadząc szkolenia tematyczne z efektywnego wykorzystania czasu, poszukiwania rozwiązań problemów czy efektywnej współpracy. 

Jak wykorzystać w tej materii klocki LEGO? Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki cel chcemy osiągnąć, a następnie wybrać odpowiedni zestaw. Przykładowo, do budowania silnego, współpracującego zespołu możemy użyć klocków LEGO Architecture. Wspólne budowanie to przede wszystkim podejmowanie trafnych decyzji, wyciąganie wniosków oraz poznawanie mocnych i słabych stron członków zespołu.

Klocki LEGO zdobyły w tym względzie sporą popularność, dlatego coraz chętniej korzystają z nich profesjonalni szkoleniowcy, którzy starają się przekazać wiedzę i umiejętności w przystępny sposób. Warto rozważyć wykorzystanie klocków do budowania silnego zespołu, a także pracy w domowym zaciszu, na przykład ze swoimi dziećmi czy współlokatorami. 

Artykuł sponsorowany