Obraz nad łóżkiem w sypialni to chyba jedna z najbardziej klasycznych ozdób. Pobudza wyobraźnię, wprowadza do wnętrza odpowiedni niuans, zgrabnie ukryty za nastrojem i stylem wybranej grafiki oraz poświadcza o Twoim osobistym guście. Zastanawiasz się, jakie dzieło sprawdzi się najlepiej w tej roli? Wybór ponadczasowych rozwiązań wcale nie jest oklepany. Zwłaszcza gdy wyraża konkretny zamiar aranżacyjny i znaczeniowy. Poznaj najpopularniejsze wzory wydruków na płótnie, które wniosą do Twojej sypialni nutę tajemniczości!

 

Ponadczasowe wzory obrazów idealne do sypialni

Zanim wybierzesz odpowiedni malunek dopasowany do Ciebie, poznaj najpopularniejsze obrazy do sypialni, po które sięgają dekoratorzy i miłośnicy sztuki. Większość z nich z pewnością znasz, ale jesteśmy przekonani, że to za mało, aby nazwać je zwyczajnym kiczem! Dzieła niezapomnianych artystów, trafiają do serc szerokiego grona odbiorców, właśnie ze względu na dyskretny i ponadczasowy przekaz. Przekonaj się, dlaczego powinny znaleźć się również w Twojej sypialni i wybierz ulubione!

Pocałunek Gustava Klimta

Niewątpliwie, najsłynniejszy malunek Gustava Klimta to idealny obraz nad łóżko. Dlaczego? Kompozycja prezentująca zajętą sobą parę kochanków zgrabnie przemyca do sypialni tematykę subtelnego erotyzmu. Kobieta w omdlewającej pozie daje się podtrzymać górującemu nad nią mężczyźnie, lecz w ich gestach nie kryje się żadna przemoc, ani przymus. Chociaż kochanek daje wrażenie krzepkiego, jego gesty są łagodne i czułe. Natomiast dama zdaje się tak delikatna, jak kwiaty w jej włosach, a na jej twarzy panuje pogodny spokój. Na pierwszy rzut oka, postaci zdają się być całością. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się, wyłaniają się ich sylwetki. Koliste wzory na jej szacie podkreślają cechy kobiece, natomiast geometryczne na ubraniu mężczyzny - siłę i pewność. Dominacja ciepłych barw, przypominających złoto wpisuje się świetnie do wnętrz w ekskluzywnym stylu glamour. 

Kwitnący migdałowiec Vincenta van Gogha

Chociaż na pierwszy rzut oka Kwitnący migdałowiec Van Gogha wygląda jak wyjątkowo estetyczny wzór dekoracyjny, to za tym nietuzinkowym dziełem kryje się wiele pięknych emocji. Autor namalował go jako prezent dla swojego bratanka i imiennika, małego Vincenta, gdy ten przyszedł na świat. Kwitnące drzewo to w sztuce symbol nowego początku oraz nadziei, jaka z nim przychodzi. Co więcej, kolor tła sugeruje niebo, a umiejscowienie i silny kontur kwietnej gałęzi perspektywę osoby leżącej pod drzewem i spoglądającej ponad siebie - to właśnie tak przez pierwsze miesiące poznają świat niemowlęta. Za prostym ujęciem kryje się zatem uczucie miłości, jakim darzy się rodzinę oraz zachwyt tym, co nowe i nieodkryte. Uspokajający i pogodny malunek migdałowca to idealny wybór do sypialni osób nieprzerwanie zafascynowanych otaczającym nas światem. Sprawdzi się w wystrojach w stylu orientalnym, rustykalnym i boho.

Wielka fala w Kanagawie Hokusaia

Przepiękne, kwitnące kwiaty migdałowca to również efekt fascynacji Van Gogha japońskim artystą drzeworytowym - Hokusaiem, a dokładniej jego dziełem pod tytułem Gil. Nie da się jednak ukryć, że to nie rysunki roślinności przyniosły Japończykowi największą sławę. Jego najbardziej rozpoznawalnym dziełem niewątpliwie pozostaje Wielka Fala w Kanagawie. Wspomniany malunek wpisuje się w sztukę określaną jako ukiyo-e, co można przetłumaczyć jako obrazy przemijającego świata. Ujęcie jest niemal całkowicie zdominowane przez tytułową falę morską - symbol nieokiełznanej siły oraz braku stałości w życiu. Sam autor wielokrotnie zmieniał imię oraz przeprowadzał się ponad dziewięćdziesiąt razy. Zdaje się, że poprzez ten klasyczny drzeworyt chciał wyrazić nieprzewidywalność losu oraz moc sił wyższych, które inspirują, a czasem wręcz zmuszają człowieka do poszukiwania nowych ścieżek. Dzieła Hokusaia to bardzo popularny motyw przewodni w dekoracji wnętrz, który inspiruje i ujmuje prostotą przekazu. Ponadto pasuje do minimalistycznych wnętrz, szczególnie tych udekorowanych w stylowe, drewniane lamele.

Powyższe dzieła są wciąż szeroko doceniane jako grafiki do sypialni, gabinetów lub innych prywatnych przestrzeni. Ożywiają aranżacje, dodają im niepowtarzalnego charakteru i nieprzerwanie fascynują odbiorców. Najpopularniejsze obrazy na płótnie możesz zamówić np. w sklepie internetowym Galeria Plakatu.

Artykuł sponsorowany