Kreatywność to bardzo ważna cecha, którą każdy może rozwijać w zaciszu własnego domu. Warto wykorzystać wolny czas, aby stworzyć zachwycające rękodzieło. Wcale nie trzeba posiadać bardzo zaawansowanych zdolności czy talentu, żeby samodzielnie stworzyć coś interesującego. Istnieje wiele, wartych uwagi pomysłów dla początkujących.

Malowanie obrazów dla początkujących 

Świetnym sposobem na rozwijanie kreatywności jest malowanie obrazów. Można w ten sposób wyrazić swoje emocje i skutecznie się odstresować. Osoby początkujące mogą się zdecydować np. na malowanie po numerkach. Czyli na rozrywkę, która jest bardzo popularna w ostatnim czasie. Wystarczy zakupić płótno, na którym znajdować się będzie określony wzór pokryty polami opatrzonymi różnymi numerami. Dane numery należy pomalować przyporządkowanym im kolorem. W ten sposób finalnie powstaje gotowy obraz. Na rynku dostępne jest bardzo dużo najróżniejszych wzorów tego typu. Wersja ta może okazać się niewystarczająca dla osób, które chcą stworzyć coś swojego od postaw. Malowanie obrazów dla początkujących należy zacząć od skorzystania z wielu praktycznych poradników i wskazówek, które z pewnością pomogą w namalowaniu najprostszych ilustracji. Przede wszystkim ważne jest zaopatrzenie się w dobre jakościowe farby, pędzle oraz płótno.

Slime bez kleju 

Osoby początkujące, także mogą samodzielnie stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy. Slime to masa plastyczna, która przynosi frajdę wielu dzieciom, ponieważ pobudza w nich kreatywność. Warto wiedzieć jak jak zrobić slime bez kleju z rzeczy, które na pewno każdy z ma w domu. Produkty bez tego składnika będą co prawda trochę mniej elastyczne i rozciągliwe, ale wciąż spełnią swoje zadanie i pozwolą na wiele godzin dobrej zabawy. 

Należy przygotować: 2 łyżki skrobi ziemniaczanej (mąki ziemniaczanej) oraz 2 łyżki płynu do mycia naczyń. Dodatkowo można tez wykorzystać różne ozdobniki. Wszystkie składniki trzeba ze sobą dobrze wymieszać i ugnieść. Po kilku minutach "glutek" będzie gotowy. Innym rozwiązaniem jest wymieszanie 3 łyżek maki ziemniaczanej z jogurtem naturalnym. I wymieszanie wszystkich produktów. Takie postępowanie jest jednak mniej efektywne - slime będzie mniej elastyczny. 

Biżuteria 

Kolejną, świetną propozycją dla początkujących jest biżuteria. Każdy może samodzielnie zrobić atrakcyjne bransoletki, wisiorki czy kolczyki. Możliwości jest bardzo wiele, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Biżuterię można wykonać z elementów drewnianych, plastikowych, papierowych, z różnych suchych kwiatów, koralików itd. W sklepach dostępne są także gotowe zestawy z elementami przeznaczonymi do samodzielnego wykonywania biżuterii. Warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami. 

Własne mydełko 

W zaciszu własnego domu można też przygotować specjalne mydełka. Jest to wprost idealna propozycja dla osób początkujących. Można dowolnie eksperymentować z różnymi kolorami i zapachami, co dodatkowo rozwija kreatywność. 

Aby wykonać własne mydełko potrzeba: bazę mydlaną przezroczystą, barwniki mydlane, wybrane olejki eteryczne, małe miseczki i nożyki, specjalne miseczki przeznaczone do topienia na kuchence lub w kuchence mikrofalowej, foremki, papier woskowany. Bazę należy pokroić na małe kawałki i stopić na kuchence. Stopioną masę wlać do miski i dodać do niej krople barwnika oraz olejku eterycznego. Należy pamiętać o szybkim wymieszaniu mydła, ponieważ od razu zaczyna twardnieć. Gotową masę wlać do foremek wyłożonych papierem woskowanym i poczekać aż stwardnieje. Mydła powinny wysychać przez całą noc, zanim będą gotowe do użytku. 

Rękodzieło to świetna propozycja dla każdego, bez względu na stopień zaawansowania, talent i umiejętności. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych i prostych inspiracji oraz poradników, dzięki którym z pewnością każdemu uda się stworzyć coś wyjątkowego. 

Blog zrobionerecznie.pl to kopalnia inspiracji wszelkiego rodzaju rękodzieła dla osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Pomysły na prezenty handmade od serca na każdą okazję, dekoracje do domu oraz własnoręcznie wykonane zabawki - to wszystko dostępne jest na blogu. 

Artykuł sponsorowany