Nowy rok szkolny to nowe szanse, nowe nadzieje, nowy start. Wszystko pachnie nowością i świeżością, a uczniowie z ekscytacją oczekują na moment, w którym znów zobaczą swoich kolegów i zajmą miejsce w szkolnej ławie. Ale dla rodziców i opiekunów jest to wyjątkowo stresujący okres, związany z dużymi wydatkami na podręczniki, przybory szkolne, odzież itd. Jak zrobić zakupy, by niczego nie pominąć i nie wydać przy tym zbyt wiele?

1. Przybory szkolne - co powinno się znaleźć w plecaku ucznia?

2. Gdzie kupić artykuły szkolne w przystępnej cenie?

Wraz z początkiem wakacji w wielu sklepach już pojawiają się artykuły szkolne, które mają zachęcić rodziców i dzieci do kompletowania wyprawki. Jednak zanim rozpoczniemy zakupy, warto je dobrze przemyśleć, dzięki czemu unikniemy zbędnych wydatków i ewentualnych braków.

1. Przybory szkolne - co powinno się znaleźć w plecaku ucznia?

Podstawą nauki w szkole są oczywiście podręczniki, ćwiczenia i zbiory zadań. Zasada jest prosta - im wyższy etap edukacji, tym dłuższa lista pozycji, w które uczeń musi się zaopatrzyć. Ale w kwestii przyborów szkolnych bywa różnie, niejednokrotnie to młodsi uczniowie potrzebują ich więcej. W niektórych szkołach to nauczyciele wręczają uczniom listę z artykułami szkolnymi, które będą im potrzebne. Ale bywa i tak, że rodzice muszą samodzielnie wybrnąć z sytuacji. Warto przygotować listę niezbędnych przyborów szkolnych, sprawdzając wcześniej to, co zostało w plecaku z poprzedniego roku i co nadal może się przydać na zajęciach uczniów z młodszych lub starszych klas.

A co będzie przydatne? Oto przybory szkolne, które powinny się znaleźć w plecaku ucznia:

 • artykuły papiernicze: zeszyty, bloki rysunkowe, blok techniczny, teczka na prace itd.
 • piórniki
 • kredki (w zależności od rodzaju zajęć mogą się przydać kredki ołówkowe, kredki świecowe itd.)
 • długopisy i ołówki
 • flamastry i pędzelki
 • farby
 • gumka do mazania
 • temperówki
 • nożyczki i klej
 • plastelina, bibuła
 • linijka, a w starszych klasach także cyrkiel, ekierka itp.

Oczywiście podstawą są także tornistry lub plecaki, bez których z pewnością uczniowie nie mogą się obejść. A poza artykułami szkolnymi, włóżmy do plecaka także (w razie potrzebny): strój na lekcje wychowania fizycznego, obuwie zamienne (wraz z workiem). Przydadzą się też produkty takie jak pojemnik na śniadanie oraz bidon na napoje.

2. Gdzie kupić artykuły szkolne w przystępnej cenie?

Produktów w sklepach nie brakuje, wybór jest ogromny. Problemem bywa jednak cena - gdy zsumujemy wydatki, czekające na rodziców przed rokiem szkolnym, uzyskamy pokaźną kwotę. Jak zaoszczędzić na przyborach szkolnych, zapewniając dziecku wszystko, co niezbędne?

Warto pomyśleć o zakupach internetowych, które są doskonałą okazją do zaoszczędzenia pieniędzy i czasu. W ofercie Allegro znajdziemy wszystkie kategorie produktów, które pomogą nam krok po kroku zrealizować listę zakupów niezbędnych do szkolnej wyprawki. Co ważne, w katalogu dostępne są zarówno nowe, jak i używane przedmioty. Artykuły szkolne sprzedawane są na sztuki lub w zestawach. Każde dziecko z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Ceny zaczynają się już od symbolicznej złotówki.

Artykuł sponsorowany