Aktywność twórcza, a zwłaszcza malowanie to jedna z najbardziej kreatywnych form spędzania czasu, która niesie za sobą szereg korzyści zarówno dla rozwoju, jak i dla samopoczucia. Z racji tego, że nie każdy człowiek ma zdolności artystyczne, coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych cieszą się obrazy do malowania po numerach. Co jest niezbędne do malowania po numerach i dlaczego warto to robić? Wyjaśniamy!

Malowanie po numerach - jak zacząć?

Przede wszystkim do malowania numerami należy zaopatrzyć się w specjalny zestaw, który zawiera w sobie wszelkie niezbędne elementy do rozpoczęcia przygody artystycznej. Zestaw do malowania po numerach znajdujący się w ofercie sklepów internetowych takich jak Twoje Hobby wyposażony jest w podobrazie bawełniane naciągnięte na blejtram z wysokogatunkowego drewna sosnowego, na którym znajduje się szkic obrazu uzupełniony o poszczególne numery. W zestawie znajdują się również farby akrylowe w szczelnie zamkniętych pojemnikach oznaczone numerkami, zestaw pędzli nylonowych o różnych grubościach i kształtach dopasowanych do pokrycia nawet małych powierzchni, a także instrukcja wraz z wygodnym mocowaniem obrazu na ścianę.

Przed przystąpieniem do malowania warto przygotować czystą wodę, ręcznik papierowy lub szmatkę do wycierania pędzli i zapewnić sobie wygodną oraz komfortową przestrzeń. Dzięki temu, ze zarówno obszary na nadruku, jak i pojemniki z farbami akrylowymi oznaczone są numerami, malowanie polega na wybraniu barwy dopasowanej do numerku na obrazie, a następnie zamalowaniu całej strefy. Warto pamiętać, że przed malowaniem kolejnych stref należy dokładnie wyczyścić pędzle w czystej wodzie, usuwając z nich resztki farb, a następnie dokładnie je osuszyć.

Malowanie po numerach

Dlaczego warto malować obrazy po numerach?

Malowanie obrazów po numerach to bez wątpienia świetny sposób na relaks i odstresowanie się po ciężkim dniu. Zajęcia plastyczne stanowią również dobrą alternatywę do zwykłego odpoczynku, ponieważ malowanie jest niejako aktywnym sposobem relaksu, dostarczającym każdemu wiele powodów do satysfakcji i radości. Zestawy do malowania po numerach zazwyczaj oferują szeroki wybór wzorów, m.in. można malować zwierzęta, krajobrazy miejskie i wiejskie, a także martwą naturę, co powoduje, że skutecznie rozbudzi to naszą wyobraźnię oraz kreatywność, która jest niezbędna niemal każdego dnia w codziennym życiu.

Wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne to także dobry sposób wpływający na stymulację mózgu, wspieranie integracji sensorycznej oraz kształtowanie świadomości najmłodszych pociech. Z tego powodu malowanie po numerach ćwiczy zdolności manualne dzieci, takie jak precyzyjne ruchy rąk i palców, ale również uczy je koncentracji i samodzielności w dążeniu do postawionych sobie celów. Z kolei dzięki temu, że po pomalowaniu obrazu istnieje możliwość zawieszenia go w domu, dziecko ma szansę podziwiać swoje dzieło artystyczne, a tym samym zaczyna odczuwać zadowolenie pozwalające na budowanie poczucia własnej wartości oraz skuteczności.

Ciekawym pomysłem jest również możliwość wykorzystania na nadruk do malowania po numerach własnego zdjęcia, którego malowanie będzie stanowić atrakcję niemal dla całej rodziny, podczas której istnieje możliwość zacieśnienia więzi i poprawienia relacji, a także miłego spędzenia czasu z bliskimi osobami.

Artykuł sponsorowany