Choć może być to zaskoczeniem, Polska jest jednym z liderów w eksporcie bombek choinkowych. Chiny sprzedają ich najwięcej, jednak produkty te charakteryzują się bardzo niską jakością. Tymczasem Polska wytwarza bombki, które zyskały miano luksusowych. Nasz kraj należy do ścisłej czołówki - znajduje się na trzecim miejscu na świecie pod względem eksportu świątecznych dekoracji. Statystyki mówią same za siebie: w 2019 roku według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego wartość eksportowanych z Polski bombek wyniosła 80,4 miliona euro. Co więcej, rynek ten prężnie się rozwija - tendencja od paru lat jest wzrostowa. Z czego właściwie to wynika?

Gdzie trafiają polskie bombki?

Polskie bombki szklane znalazły swoich miłośników na całym świecie. Kupują je przede wszystkim Niemcy i Stany Zjednoczone, ale także Rosja, Holandia czy Francja. Ta lista jest jednak znacznie dłuższa – nasze ozdoby choinkowe goszczą też w Afryce i Ameryce Południowej. Polskie bombki trafiły w 2019 roku do 71 krajów! Jeśli więc szukasz wyjątkowych ozdób na choinkę, przyjrzyj się polskim produktom.

Tradycyjna produkcja

To, czym podbiliśmy serca zachodnich konsumentów, to przede wszystkim fakt, że polskie ozdoby choinkowe są ręcznie dekorowane. W Polsce tradycyjnymi metodami produkcji powstają prawdziwe dzieła sztuki. I nie jest to nowość – historia polskiego eksportu bombek szklanych zaczęła się krótko po wojnie. Polskie fabryki już wtedy przeznaczały kilka miesięcy rocznie na produkcję nastawioną na eksport.

Cały świat coraz chętniej wybiera produkty rzemieślnicze. Dotyczy to wielu branż – odzieżowej, żywnościowej, meblowej i innych. Nie inaczej jest w przypadku bombek. Wielu konsumentów na swojej choince chce mieć niepowtarzalne dekoracje „z duszą”. Każda taka bombka powstaje dzięki wytężonej pracy całego zespołu rzemieślników o bardzo specjalistycznych, najwyższych kwalifikacjach doskonalonych przez lata.

Szeroka oferta

Co kraj, to obyczaj, a właściwie – gust. Polska produkcja bombek z powodzeniem zaspokaja potrzeby estetyczne różnych grup docelowych. Na przestrzeni kilku dekad intensywnego eksportu polskim projektantom udało się zrozumieć, jakie modele sprawdzą się za granicą najlepiej. Co roku śledzą też trendy, dzięki czemu mogą przygotować idealną ofertę.

Mieszkańcy Europy Zachodniej najchętniej kupują klasyczne modele – nie przepadają za dekorowaniem szkła dużą ilością brokatu, stawiają na minimalistyczną elegancję. Z kolei w Stanach Zjednoczonych konsumenci oczekują bombek, jakie mogli zobaczyć w dzieciństwie w domu rodzinnym, zatem tradycyjnych, bogato zdobionych, np. z pejzażami zimowymi. Jak widać, w każdej części świata choinka wygląda trochę inaczej – a polska produkcja świetnie sobie z tym radzi, dzięki czemu raz za razem znajdujemy się w czołówce eksporterów.

Wysoka jakość

Bardzo istotne jest również to, że polskie bombki i inne ozdoby wyróżniają się bardzo wysoką jakością. To prawda, że Chińczycy przodują w tej branży, jednak chińskie bombki to w zdecydowanej większości produkty plastikowe. W Polsce bombki wytwarza się ze szkła. Mają przez to większą wartość, a niektóre modele klasyfikuje się jako dobra luksusowe. Szklane bombki przypominają także o Świętach, które przeżywaliśmy jako dzieci, kiedy plastik jeszcze nie dominował.

Szkło-Dekor – polski producent ozdób choinkowych

Nie trzeba daleko szukać wyjątkowych bombek, które zagoszczą na Twojej choince. Piotrkowska fabryka Szkło-Dekor od blisko siedemdziesięciu lat tradycyjnymi metodami wytwarza unikalne ozdoby, które pomogą Ci wprowadzić w domu świąteczny nastrój. Szklane, ręcznie zdobione bombki naszej produkcji trafiają także na zagraniczny rynek od początku naszej historii – dzięki mistrzowskiej precyzji zdobyliśmy serca klientów z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Ofertę kierujemy do klientów biznesowych, proponując sprzedaż hurtową, ale także do indywidualnych, którzy w wyjątkowe produkty mogą zaopatrzyć się w naszym sklepie firmowym. A jest w czym wybierać – stworzyliśmy kilka tysięcy różnych wzorów, zarówno nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej o polskiej „krainie bombek”!

Artykuł sponsorowany