Gogle VR są gadżetem, który wielu z nas kojarzy głównie z filmów science-fiction. Jak się jednak okazuje – technologia ta funkcjonuje obecnie w stopniu, który umożliwia nam zatopienie się w alternatywnej rzeczywistości bez porównania intensywniej niż ma to miejsce w przypadku korzystania ze zwykłego monitora. Na czym polega sposób jej działania?

Gogle VR – jak to działa?

Gogle VR pozwalają Ci całkowicie przenieść się do alternatywnej rzeczywistości. Doskonałe odwzorowanie obrazu, skalibrowanie ruchów postaci w świecie wirtualnym z Twoimi gestami oraz szereg dodatkowych udogodnień czynią zabawę w wirtualnym świecie bardziej satysfakcjonującą niż kiedykolwiek.

Główną zaletą gadżetu jest możliwość uzyskania pełnowymiarowego obrazu o bardzo wysokiej rozdzielczości przy użyciu samych tylko gogli. To właśnie dzięki temu korzystając z nich odnosimy wrażenie, że wyświetlany przed nami obraz rzeczywiście nas otacza. Dodatkowo dołączone do zestawu kontrolery pozwalają nam na rozgrywkę za pomocą naszych gestów oraz kilku przycisków na kontrolerze.

Dodatkowo – wbudowany w gogle żyroskop sprawi, że samymi tylko ruchami głowy będziemy w stanie kontrolować ruch naszej postaci w grze. Efekt jaki dzięki temu uzyskamy spowoduje, że na moment całkowicie zapomnimy o rzeczywistości. Taki sposób rozgrywki oraz oglądania filmów zapewni nam maksymalne wrażenia bez konieczności inwestowania w wielki kineskop i zestaw kina domowego.

Co będzie potrzebne do zabawy?

W zależności od modelu – gogle VR możemy podłączyć do komputera lub nawet sparować je ze smartfonem, uzyskując w ten sposób ekran o wysokiej rozdzielczości, który może z powodzeniem pełnić rolę naszego kieszonkowego kina na czas długich podróży. Urządzenie z reguły podłączamy do komputera za pomocą kabla HDMI. Do cyfrowego świata wejdziemy jedynie uruchamiając przystosowane do obsługi standardu wersje gier komputerowych – sprawdźmy zatem jeszcze przed zakupem, czy interesujące nas pozycje zostały wydane w tej wersji.

Konfiguracja zestawu będzie od nas wymagała skalibrowania naszych ruchów z czujnikami kontrolerów, a także wyznaczenia granic pomieszczenia, w obrębie których możemy się bezpiecznie poruszać. Niektóre modele gogli VR dla lepszego odwzorowania naszego położenia będą dodatkowo korzystały z zewnętrznych sensorów, umieszczanych w sprecyzowanych przez producenta punktach pomieszczenia.

Niezależnie od tego, czy szukamy sposobu na głębsze zatopienie się w naszych ulubionych wirtualnych przestrzeniach, czy też chcielibyśmy dać sobie możliwość oglądania filmów w kinowej jakości niezależnie od tego gdzie się znajdziemy – gogle VR są gadżetem, który z całą pewnością przypadnie nam do gustu. Przed zakupem sprecyzujmy dokładnie nasze oczekiwania względem sprzętu i zdecydujmy się na taki, który umożliwi nam korzystanie z gogli w nasz ulubiony sposób. Szeroki wybór wysokiej jakości sprzętu znajdziemy pod adresem morele.net/kategoria/gogle-vr-1436/

Artykuł sponsorowany