Ferie spędzone w domu mogą być równie udane co dwutygodniowy wyjazd. Dlatego nie martw się, jeśli w tym roku nie macie rodzinnych planów na wycieczkę w góry, a twoja pociecha nie może wziąć udziału w półkoloniach. Zobacz, jak możesz zorganizować czas dziecku w domu.

Co robić z dzieckiem w ferie – gdzie szukać inspiracji?

Jeśli twoja pociecha szybko się nudzi i na każdy dzień ferii będzie potrzebować innej rozrywki, a tobie brakuje już nowych pomysłów, poszukaj inspiracji w internecie. Wskazówki na temat tego, co robić z dzieckiem w ferie w domu, znajdziesz na stronach dedykowanych najmłodszym i ich rodzicom. Razem ze swoją pociechą możecie wykorzystać te dwa tygodnie wolnego, żeby wspólnie poszerzać horyzonty albo po prostu dobrze się bawić, grając w planszówki i układając puzzle.

Platforma edukacyjna dla dzieci to miejsce, w którym znajdziesz ciekawe pomysły na spędzenie czasu w domu, a także spis polecanych gier logicznych i matematycznych oraz książek, które możecie czytać wspólnie z dzieckiem. Dowiesz się również, jak urozmaicić prace plastyczne, wykorzystując plastelinę, kolorową bibułę, a nie tylko kredki i mazaki. Znajdziesz też mnóstwo sposobów na dekoracje, które twoje dziecko może przygotować samodzielnie. Tego typu serwisy internetowe są napisane przyjaznym językiem, bez trudnej naukowej terminologii, która tylko zniechęca. Są przeznaczone dla dzieci od wieku przedszkolnego do nastoletniego.

Domowe eksperymenty dla dzieci, które warto znać

Na stronach internetowych poświęconych dzieciom nie brakuje również pomysłów na to, jak spędzić czas wolny, nie rezygnując całkowicie z nauki nowych rzeczy. Małe dzieci są z natury ciekawe świata, ale te nieco starsze w wieku szkolnym mogą już potrzebować dodatkowej zachęty, aby lepiej poznać podstawy fizyki czy chemii. Domowe eksperymenty to jeden z najlepszych sposobów na zrozumienie tego, jak funkcjonuje świat wokół nas. Wspólna próba stworzenia w domu tęczy czy zrobienie sztucznego śniegu może nauczyć dziecko o zjawiskach przyrodniczych znacznie więcej niż podręcznik.

Ciekawostki o świecie dla najmłodszych

Ferie to również dobry czas, by zachęcić dziecko do samodzielnych poszukiwań. Platformy edukacyjne dla dzieci mają przyjazny interfejs, z którego obsługą poradzą sobie nawet najmłodsi. Dzięki niemu twoja pociecha będzie mogła znaleźć informacje o tym, co najbardziej ją interesuje. Zobaczysz, że szybko będzie chciała podzielić się z tobą tym, czego niedawno się dowiedziała. Być może będzie to ciekawostka o tym, jak zimują jeże, jak powstaje deszcz, ile żeber ma człowiek albo czy połknięcie gumy do żucia jest groźne. Strony dedykowane dzieciom zawierają mnóstwo informacji, które zaspokoją dziecięcą ciekawość i zachęcą do dalszego eksplorowania.

Artykuł sponsorowany