Jakie są najlepsze zabawki edukacyjne dedykowane dla malucha, który już ukończył trzeci rok życia? Istnieje bardzo wiele przykładów zabawek, które oprócz tego, że dostarczają rozrywki i zajmują dziecku czas, to jeszcze pomagają mu szlifować nowe umiejętności i sprawiają, że może się rozwijać. W taki sposób zabawa zawsze oznacza wartościowy czas, kiedy to można doskonalić umiejętności manualne dziecka, powoli zacząć uczyć go matematyki, pokazywać mu kształty i kolory, a także, kiedy to można doskonalić umiejętności motoryczne i dbać o rozwój wyobraźni przestrzennej. Zabawki edukacyjne dla 3 latka powinny być też na tyle atrakcyjne, aby swoją formą zainteresować malucha i sprawić, aby chętnie z nich korzystał, zarówno bawiąc się z rodzicami, jak i samodzielnie. Na takie zabawki powinieneś zwrócić uwagę.

Sortery kształtów i dopasowywanie klocków

Taki typ zabawek edukacyjnych dla 3 latka pozwala mu zwrócić uwagę na otaczające go kształty i je od siebie odróżniać. Sorter klocków może przyjąć formę kostki, do której wnętrza trzeba będzie wrzucać klocki przez otwory o odpowiednich kształtach. Sorter kształtów może też przyjąć formę interesującego zegara, w którym oznaczenie każdej godziny posiada miejsce na inny kształt klocka. Dodatkowo, poprzez taką zabawkę dziecko może powoli oswajać się z zegarem i uczyć odczytywania z niego godzin.

Tor wyścigowy i kolejka, czyli zabawki edukacyjne dla 3 latka - chłopca

Zabawką w sposób szczególny preferowaną przez chłopców jest tor wyścigowy, po którym można zjeżdżać w zależności od wariantu kulkami, samochodzikami lub nawet kolejką. W niektórych wariantach toru wyścigowego chodzi o to, aby ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, a więc próbować poruszać się po torze jak najszybciej. W innych dziecko bawi się układając poszczególne elementy toru, ćwicząc swoje umiejętności konstruktorskie oraz wyobraźnię przestrzenną. Do gotowej już kolejki można wymyślić tysiące historii, które są kreatywną formą spędzania czasu wolnego z maluchem, która spodoba się i Tobie. Natomiast w towarzystwie innych dzieci, maluch może organizować zawody na najszybszy przejazd, gdyż niektóre zestawy umożliwiają ściganie się więcej niż jedną kulką lub kolejką na raz.

A jakie zabawki edukacyjne dla 3 latka- dziewczynki?

Dziewczynki lubią zabawy w dom, gospodarstwo czy też opiekę nad zwierzętami. Dlatego też wprost idealną zabawką dla dziewczynek będą klocki, z których będzie można ułożyć farmę wraz ze stodołą, a następnie umieścić na całej makiecie zwierzęta gospodarskie. W taki sposób dziewczynki również mają szansę na szlifowanie swoich umiejętności konstruktorskich, dodatkowo mają szansę wykazać się kreatywnością i za każdym razem sprawiać, aby finalnie farma wyglądała odrobinę inaczej. Niektóre zestawy edukacyjne dodatkowo posiadają także sortery kształtów lub też specjalne akcesoria do opieki nad zwierzętami. Dzięki akcesoriom dziecko może uczyć się, w jaki sposób można opiekować się zwierzętami w takim gospodarstwie.

Ciekawe tablice sensoryczne

Jeśli chodzi o interesujące zabawki edukacyjne dla 3 latka, na pewno powinna Cię zainteresować duża, kolorowa tablica manipulacyjna, która będzie posiadała atrakcyjną formę, co umożliwia również zawieszenie jej na ścianie. Im więcej elementów i zagadek będzie posiadała, tym więcej czasu maluch będzie mógł spędzić na zabawie przy takiej właśnie tablicy. W zależności od umieszczonych na niej elementów, tablica może ćwiczyć koncentrację, pamięć, dopasowywanie kształtów i kolorów, a nawet może posiadać liczydło i zaznajamiać malca z podstawowymi rachunkami matematycznymi. W końcu najlepsze zabawki edukacyjne to takie, które poprzez ciekawą formę szybko edukują malucha, sprawiają, że jest on skupiony, a dodatkowo ćwiczy swoje umiejętności manualne.

Sprawdź także ofertę zabawek zręcznościowych w sklepie Maludas!

Artykuł sponsorowany