Przygotowanie materiału na koszulę:
Przykładamy kartkę do tkaniny i obrysowujemy ją z około 2 cm zapasem z lewej i prawej oraz dodajemy ¾ długości kartki na dole. Wycinamy zaznaczony fragment z tkaniny, a następnie przykładamy kartkę zostawiając margines u góry i nacinamy poziomo tkaninę z lewej i prawej strony do dolnych wierzchołków kartki. Do kartki przyklejamy taśmę dwustronną – z jednej strony na całej powierzchni, a z drugiej tylko do miejsca, do którego sięga tkanina (możemy zaznaczyć to miejsce ołówkiem). Przyklejamy tkaninę zaczynając od strony, gdzie taśma jest na całej powierzchni, pamiętając, że fragment kartki bez taśmy powinien znajdować się przy zewnętrznej krawędzi, a nie przy zgięciu tkaniny. Ścinamy górne wierzchołki tkaniny pod skosem. Przyklejamy wystającą tkaninę do kartki. Dolną część tkaniny przycinamy z lewej i prawej strony tak, aby była równo z górną. Na prawą i lewą stronę przyklejonej wcześniej tkaniny naklejamy paski taśmy dwustronnej równo z naklejoną na kartkę taśmą. Następnie naklejamy dolną część tkaniny na kartkę. 

Składanie laurki
Możemy zacząć składać koszulę. Pamiętajmy, że cześć kartki bez materiału ma być wewnątrz i u góry. Składamy kartkę na pół w pionie i otwieramy. Następnie lewą i prawą krawędź składamy do środka. Wykonujemy zgięcie u góry kartki. Zaginamy ją w dół na około 2 cm.  Następnie odginamy w drugą stronę. Prawy i lewy górny wierzchołek zaginamy pod skosem do środkowej linii. Tak oto powstał kołnierzyk.

Dół zginamy do góry w taki sposób, aby wszedł pod kołnierzyk i odginamy. Otrzymaliśmy linię poziomą. Otwieramy pod kątem dolną stronę kartki do linii poziomej, tak aby dolne wierzchołki były na zewnątrz, a krawędzie przy linii poziomej dalej stykały się ze sobą. 

Serce
Z drugiego kawałka tkaniny wycinamy serce oraz dwa prostokąty (8 cm x 12 cm i 8 cm x 2,5 cm). Na krawędzie serca przyklejamy taśmę, a następnie przyklejamy serce do koszuli.

Mucha
Naklejamy na siebie dwie dłuższe krawędzie większego prostokąta, a następnie sklejamy ze sobą dwie krótsze. Mniejszy prostokąt sklejamy w taki sposób, żeby powstał pasek o szerokości około 8 mm. Z większego prostokąta formujemy „muchę” i oklejamy dookoła cienkim paskiem.

Na sercu piszemy życzenia dla taty, składamy koszulę, poprzez umieszczenie dolnej krawędzi pod kołnierzykiem. Na koniec przyklejamy muchę i laurka dla taty jest gotowa.

Materiały:

  • kartka papieru technicznego
  • taśma dwustronna
  • tkanina w dwóch kolorach

Narzędzia:

  • nożyczki
  • ołówek
  • pisak - marker

LaurkaLaurka dla taty