Chyba każde dziecko, niezależnie od wieku, lubi bawić się w malowanie i rysowanie po różnych powierzchniach. Dobrze, jeśli do takiej zabawy wybierze odpowiednie podłoże - tablicę, kartkę, a nie świeżo odnowione ściany. W przypadku starszaków, tablica to doskonałe narzędzie do naśladowania dorosłych - które z dzieci bowiem nie chciało być w dzieciństwie nauczycielem? 

Rysowanie - czas start!

Rozwój talentów to jedna z ważniejszych kwestii w kształceniu i wychowaniu dziecka. Nie zawsze musimy jednak sięgać po drogie i skomplikowane narzędzia, ponieważ to same dzieci często wybierają najprostsze rozwiązania. Już niespełna 3-latki zaczynają interesować się odwzorowywaniem pisma, ale nawet młodsze dzieci znajdą mnóstwo radości w beztroskim "bazgraniu". Z pewnością pierwszym wyborem, by wesprzeć młodych artystów będzie zwykła kartka papieru, która zajmie dziecko na dłuższy czas. W pewnym momencie jednak i kartka papieru może już nie stanowić dla malucha tak porywającej rozrywki jak wcześniej. To dobry moment, by wybrać kolejne narzędzie, które pomoże w rozwijaniu nowych umiejętności dziecka. Tablica dla dzieci, w wersji z klasyczną powłoką do pisania kredą i drugą, suchościeralną, może uchronić nasze ściany przed kolejnymi rysunkami, a maluchy przekonać do nauki rysowania szlaczków czy nawet pierwszych liter. Starsze dzieci z kolei, z pewnością chętnie wykorzystają tablicę jako bazę do zabaw w odgrywanie ról, np. naśladowanie nauczyciela ze szkoły czy też artystę -malarza. Taka zabawka uzupełniona o dodatkowe funkcje, jak możliwość przyczepiania magnesów, zajmie dzieci na dłużej i posłuży na lata.

Dlaczego warto wybrać tablicę dla dzieci?

Poza oczywistymi względami ekologicznymi (nie zużywamy tyle papieru do zabawy), pisanie po tablicy to świetna rozrywka i skuteczna metoda na rozwój umiejętności pociechy. Podczas, gdy dla dorosłego, kilka kresek narysowanych przez dziecko, może nie kojarzyć się z niczym szczególnym, u dzieci to sposób na rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Podczas rysowania dziecko jest skoncentrowane, pogłębia swoją wrażliwość i poczucie własnej wartości. Gdy towarzyszy mu rodzic, może się okazać, że swoimi prostymi rysunkami, maluch próbuje przekazać mu swoje emocje, których jeszcze nie potrafi zwerbalizować. Korzyści płynących z takiej wspólnej rozrywki jest całe mnóstwo, a decydując się na odpowiednie narzędzie pracy, stworzymy odpowiednie warunki, by efektywnie wspomóc rozwój zdolności dziecka oraz naukę nowych umiejętności.

Pisaki, kreda i inne przedmioty

Tablica dla dzieci może mieć wiele zastosowań i gdy tylko dobierzemy odpowiednie akcesoria, dostarczy wielowymiarowej rozrywki. Warto wybrać taki produkt, który będzie kompleksowo odpowiadał na nasze potrzeby - dobrze, by tablica miała właściwości magnetyczne, dzięki czemu maluch będzie mógł odwzorować literki, układać z nich wyrazy lub stworzyć kolorowe obrazki z magnesów- zwierzaków, roślin czy samochodzików. Przyda się także półeczka na akcesoria, która ochroni podłogę przed pyłem z kredy. Niemniej ważna jest ergonomia takiego "stanowiska pracy", a więc możliwość regulacji wysokości, by tablica dla dzieci mogła im służyć na dłużej. Pomimo swych sporych gabarytów,  tablica dla dzieci zazwyczaj jest zabawką składaną, którą można złożyć i schować po skończonej zabawie.

Artykuł partnera