Mały artysta, czyli jak rozbudzić w dziecku chęć do rozwijania wyobraźni

Wyobraźnię dziecka należy kształtować od najmłodszych lat. Kreowanie rzeczywistości, tworzenie alternatywnego świata i przelewanie swoich emocji na papier, to bardzo ważne kwestie w rozwoju malucha. Dzięki temu poszerza on swoje horyzonty i rozbudza swą wrażliwość na świat, co wpływa na szybszą i efektywniejszą adaptację. Zastanawiasz się, jak pomóc swojemu szczęściu na tym etapie? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów!

Pokaż, jak się oszczędza!

To za wcześnie? Absolutnie nie! Maluchy w wieku 3-5 lat rozumieją już znacznie więcej niż myślisz, dlatego już wtedy powinniście zatroszczyć się o budowanie ich świadomości na temat codzienności. Połącz to kreatywną zabawą i stwórzcie własną świnkę skarbonkę, która będzie mobilizowała do zbierania i oszczędzania pieniędzy. Zadbaj o manualne zdolności Twojego dziecka w praktyczny sposób! Świetna zabawa i piękne efekty gwarantowane!

Wydziel miejsce na skarby małej kruszynki!

Każda mała dziewczynka uwielbia zbierać małe rzeczy, które później stają się jej skarbami. Kokardki, gumeczki do włosów – wszystko to potrzebuje swojego miejsca, a drewniane pudełeczko w kształcie serduszka sprosta temu zadaniu! Gadżet, który posłuży Wam na długo i powoli utrzymać wszystkie akcesoria do włosów w należytym porządku, sprawi Twojej córce mnóstwo radości, jeśli sama będzie mogła go zaprojektować. Pozostaje tylko pytanie – z brokatem czy bez?

Więcej inspiracji pomysłów szukaj na ekomaluch.pl

Artykuł sponsorowany